Tyto malé klíčky se objevují, když byly brambory skladovány na příliš horkém místě. Ale můžete stále jíst brambory, nebo byste je měli vyhodit?

Hledání klíčků na uskladněných bramborách je pro mnoho domácností běžným, ale nepříjemným problémem. Vyvstává tedy otázka, zda jsou tyto pučící hlízy stále vhodné ke konzumaci. Pro zodpovězení této otázky je nezbytné zvážit proces klíčení a jeho důsledky pro kvalitu brambor.

Klíčky jsou výsledkem přirozeného procesu rostliny, která se snaží rozmnožovat. Když jsou brambory skladovány příliš dlouho, zejména v horkém podnebí, jejich dormance je narušena a začnou se u nich vyvíjet malé kořeny a stonky. To je známka toho, že brambory přecházejí z dormance do aktivního růstu.

Klíčky však nejsou jen známkou stáří nebo špatného skladování; Obsahují také chemikálie, jako je solanin, který může být pro člověka toxický. Solanin slouží jako přirozený obranný mechanismus proti predátorům, jako je hmyz a houby. Požití solaninu ve velkém množství může způsobit nepříjemné příznaky, jako jsou bolesti břicha, průjem a dokonce i horečka. Je proto bezpodmínečně nutné klíčky nejíst. Je však třeba mít na paměti, že riziko otravy je obecně nízké, protože by bylo nutné pozřít velké množství choroboplodných zárodků, aby to bylo skutečně ovlivněno.

Pokud si na bramborách všimnete klíčků, je vhodné je před konzumací hlíz opatrně odstranit. Brambory, ze kterých byly odstraněny klíčky, zůstávají jedlé, pokud je zbytek hlízy pevný a ne nazelenalý, což je také známkou přítomnosti solaninu.

Může být ovlivněna i struktura a nutriční hodnota naklíčených brambor. Často se stávají tvrdšími a jejich obsah vitamínů se může snížit. Aby se zabránilo klíčení, je nezbytné správné skladování. Brambory je nejlepší skladovat na chladném místě (ideálně mezi 7 a 10 stupni Celsia), suchém a tmavém, což výrazně zpomaluje proces klíčení. Místa jako sklep nebo spíž jsou moudrou volbou.

Pokud se rozhodnete naklíčené brambory nejíst, nemusíte je nutně vyhazovat. Mohou mít druhý život ve vaší zahradě. Zasaďte je do prázdného pytle se zeminou nebo přímo do zeleninové zahrádky. S trochou péče z těchto brambor vyrostou rostliny, které zase budou produkovat nové brambory. Může to být zajímavá vzdělávací zkušenost, zvláště pokud máte doma děti, a skvělý způsob, jak praktikovat ekologickou recyklaci.