S těmito několika tipy se čištění indukční varné desky stane dětskou hrou.

Mnoho domácností je dnes vybaveno indukčními varnými deskami. K jeho čištění nepotřebujete mnoho specifických nástrojů nebo produktů. Vše, co potřebujete, už pravděpodobně máte doma. S těmito tipy zůstane vaše jídlo v dobrém stavu po dlouhou dobu:

1. Po každém použití gril vyčistěte

Pokud gril vyčistíte po každém použití, čištění bude snadné a bez námahy. Indukční varnou desku se doporučuje čistit vlhkým hadříkem z mikrovlákna. Po vyčištění nezapomeňte žehlicí plochu důkladně osušit, např. papírovými utěrkami nebo hadříkem. Můžete použít i jiné hadříky, ale nejlépe funguje mikrovlákno.

2. V případě potřeby použijte trochu saponátu

Pokud jsou na pánvi již připečené nečistoty, můžete si pomoci trochou mýdla na nádobí. Při použití saponátu na nádobí jej nezapomeňte otřít z povrchu grilu reklamouamp hadřík z mikrovlákna.

3. Nepoužívejte nástroje, které mohou poškrábat nebo odřít

K čištění indukční varné desky za žádných okolností nepoužívejte materiály, jako je ocelová vlna. Pro tento typ čištění také nedoporučujeme používat kouzelnou houbičku. Poškrábání nebo obroušení nástrojů poškodí povrch grilu.

4. Jemně otestujte kovovou špachtli

Pomocí kovové škrabky snadno odstraníte z misky spálený cukr nebo plast. Měl by se však používat s opatrností. Při nesprávném použití může špachtle snadno poškodit povrch grilu. Nezapomeňte si pečlivě přečíst návod k použití špachtle.

5. Vyčistěte indukční varnou desku keramickým výrobkem varné desky

Na odolnější skvrny můžete použít čistič keramických varných desek. Tento čistič také zanechává ochrannou vrstvu na povrchu grilu. Nezapomeňte si pečlivě přečíst pokyny na obalu čisticího prostředku