Pokud nám mikrovlnná trouba pomáhá každý den, když přijde čas na její čištění, všichni utečou. S tímto tipem už nikdy nebudete muset své zařízení drhnout, aby se znovu lesklo.

Mikrovlnná trouba způsobila revoluci ve způsobu, jakým vaříme. Používáme jej téměř každý den k ohřívání vychlazené kávy, rozmrazování chleba, ohřívání polévek nebo gratinovaných pokrmů nebo dokonce k přípravě rychlého koláče. I když se čištění mikrovlnné trouby stalo nepostradatelným, může se také stát noční můrou. Stříkance omáčky a rozlité jídlo představují výzvu během našich pokusů o úklid, což z tohoto úkolu dělá obávaný úkol.

Pokud však počkáte, brzy zjistíte, že máte stopy omáčky a cákance jídla, které se již neodlepují, nebo jen s obtížemi. Stává se z toho opravdový boj! Naštěstí odbornice na domácí hacking Allisons Cleanin sdílela na TikToku svou revoluční metodu čištění mikrovlnné trouby bez námahy a pomocí jednoduchých ingrediencí. Jeho technika snadného čištění bez drhnutí mikrovlnné trouby funguje za méně než 10 minut. Dobrou zprávou je, že v supermarketu nebudete muset kupovat další produkt, který stojí ruku a nohu. Vše, co potřebujete, je voda, bílý ocet a případně půlka citronu.

Co je to za metodu, která přilákala mnoho fanoušků našeho odborníka na čištění?

  1. Odstraňte ze zařízení co nejvíce drobků.
  2. V misce nebo sklenici si připravte směs 3/4 vody a 1/4 bílého octa.
  3. Volitelné: Přidejte polovinu nakrájeného citronu.
  4. Vložte misku do mikrovlnné trouby a zahřívejte na vysoký výkon po dobu 4-5 minut.
  5. Nechte přípravek 5 minut odpočívat a dbejte na to, aby dvířka zůstala zavřená.
  6. Pára pomůže rozpustit odolné zbytky.
  7. Pořiďte si ten pravý, aniž byste se spálili.
  8. Jediné, co musíte udělat, je otřít hadříkem, který jste předtím namočili do ještě horké směsi, a máte hotovo.

Výhodou této metody je, že kromě čištění mikrovlnné trouby také eliminuje nepříjemné pachy díky působení citronu. Pokud nemáte bílý ocet, jednoduše ho nahraďte šťávou z citronu. Dělat domácí práce, aniž byste se unavili a aniž byste utratili jmění, je stále velmi ocenitelné. Čištění houbou po každém použití je samozřejmě také jednoduché, ale v případě velkých cákanců na stěnách vašeho spotřebiče nebo jednoduše v případě lenosti vám tato technika zachrání život a ušetří čas.