Video, na kterém tento muž používá tuto metodu, má více než 6,1 milionu zhlédnutí.

Většina lidí jí banány, aniž by přemýšlela o jiných možných způsobech využití – a my jim to nemůžeme mít za zlé. Kromě chuti však mají banány speciální vlastnosti, které mají mnoho prospěšných využití.

Ve skutečnosti je možné “zasadit” citronová semínka do banánu, aby se zlepšila jeho klíčivost, a tento zajímavý tip si získal zahradnické nadšence. Stejně jako mnoho jiných semen mohou i citronová semínka klíčit. Tomuto klíčení však mohou někdy bránit chemikálie a enzymy, které jej zpomalují nebo úplně zastavují.

Bylo zjištěno, že banány uvolňují ethylen, přírodní rostlinný hormon, který reguluje zrání. Ethylen může také působit proti účinku chemikálií a enzymů, které inhibují semena, a tím podporují jejich růst. Chcete-li tento jev pozorovat, stačí si vybrat zralý banán a vložit do něj citronová semínka a udělat malé řezy.

To je ukázáno ve videu v tomto článku. Může být užitečné použít semena organického citronu, což snižuje riziko chemické kontaminace. Pak je čas zasadit banán obsahující semena.

Můžete je dát do květináče naplněného zeminou, jako to dělá muž na videu. Jakmile semena vyklíčí, je třeba je z banánu vyjmout a znovu zasadit, ale tentokrát ne do banánu. Je důležité si uvědomit, že neexistuje žádná záruka, že tato metoda bude fungovat, protože kvalita citronových semen se může lišit.