Ze zvyku dáváme do lednice spoustu potravin, abychom je uskladnili, ale aniž bychom o tom věděli, způsobíme, že to bude chutnat špatně.

Zelenina je nezbytnou součástí zdravé výživy, ale její správné skladování může být klíčem k zachování její chuti a nutričních hodnot. Ne všechna zelenina musí být skladována v chladničce a vhodné místo skladování se může lišit v závislosti na odrůdě. Zde je několik tipů, kterou zeleninu skladovat při pokojové teplotě a kterou chladit.

Skladujte při pokojové teplotě (nebo na chladném místě):

  • Rajče: I když je mnoho z nás zvyklých dávat rajčata do lednice, není to ideální místo. Rajčata rychle ztrácejí chuť a jejich struktura se může při nízkých teplotách měnit. Optimální místo pro jejich skladování je při pokojové teplotě.
  • Okurka: Okurka je další zelenina, která je citlivá na mráz, když je vystavena příliš nízkým teplotám. Nejlepší je tedy skladovat při pokojové teplotě nebo na chladném místě.
  • Papriky: Nejlepší je skladovat papriky na chladném místě, ale ne příliš chladném. Můžete je skladovat například v igelitu, aby nevysychaly.
  • Nezralé avokádo: Pokud je avokádo ještě zelené a potřebuje dále dozrát, mělo by být skladováno při pokojové teplotě. Jeho zrání se zastaví v lednici, takže si vyhrazuje chlazení pro zralé avokádo.