Fantastický způsob, jak odstranit plíseň ze silikonového tmelu, který “znemožňuje návrat”

Fantastický způsob, jak odstranit plíseň ze silikonového tmelu, který “znemožňuje návrat”

Nános plísní na tmelu je jedním z nejobtížněji čistitelných míst, zvláště pokud tam sedí měsíce nebo roky. Naštěstí se odborníci na úklid podělili o kuchyňskou skříňku, která “znemožňuje” návrat plísní.

Bylo by logické si myslet, že s vodotěsnými vlastnostmi silikonového tmelu se na něm nemohla vyvinout plíseň. V průběhu času se však silikonový tmel může odloupnout z povrchu, což umožní, aby se na něm začala shromažďovat voda.

Plíseň má ráda teplé a vlhké prostředí. Vzhledem k tomu, že koupelna je vlhké prostředí, pokud povrchy nejsou po každém použití vysušeny, mohou se spory uvolňované plísní usadit na vlhkém místě a množit se.

Pokud jde o odstraňování plísní, používání agresivních chemikálií “není vždy tím nejlepším řešením”, varovali odborníci na úklid z britské firmy Fantastic Services. Místo toho navrhli dva z “nejlepších přírodních čisticích prostředků”, které pomohou odstranit plísně z koupelnových tmelů.

Jedlá soda “funguje skvěle” jako odstraňovač skvrn od plísní. Smíchejte ji s trochou vody, dokud nezískáte hustou pastu. Tuto pastu rozetřete na plesnivé místo a nechte chvíli působit. Poté pomocí starého zubního kartáčku vydrhněte plíseň a opláchněte vodou.

Bílý ocet je všestranný čistič a je také “fantastickým odstraňovačem skvrn od plísní”. Odborníci uvedli: “Jeho kyselost znemožňuje růst plísní a ocet může zabít až 82 procent druhů plísní.” Jednoduše nastříkejte octový roztok na postižená místa a po hodině otřete povrch teplou vodou. Povrch důkladně osušte ručníkem, abyste zabránili návratu plísní. Je dobré mít v koupelně po ruce láhev octa a dvakrát týdně ji stříkat na povrchy náchylné k plísním. Ocet zaručuje, že “nebude možné, aby se plíseň vrátila” na ošetřené povrchy.

Pokud se plíseň zdá tvrdohlavá, smíchejte ocet s dostatečným množstvím jedlé sody, aby se vytvořila hustá pasta, a znovu aplikujte, nechte přes noc působit a opakujte proces čištění.

Existují také některá preventivní opatření, která mohou domácnosti přijmout, aby se pokusily zabránit růstu plísní na silikonových tmelech. Jedním z opatření je čištění povrchů, dokud nejsou suché po koupání nebo sprchování, protože to může odstranit prostředí, které plísně potřebují k tomu, aby se jim dařilo a rostly. Koupelny by také měly být větrané, aby se zabránilo růstu plísní. To lze provést otevřením okna nebo vysavačem.

Hit enter to search or ESC to close.