Se správnou metodou můžete mít čistý mrazák bez ledu za pouhých 30 minut.

Mraznička je nezbytná pro řízení každodenního života vašeho domova. Nejen, že vám umožní naplánovat si jídlo předem, ale také vám ušetří peníze tím, že šetří produkty, které lze konzumovat později. Bez něj byste museli chodit do supermarketu téměř každý den.

Postupem času se však mraznička může ucpat ledem. Poté jej musíte rozmrazit, aby správně fungoval. V tomto tutoriálu vám dáme tipy, jak rychle odmrazit mrazničku za 30 minut. To vám ušetří čas i peníze!

Jak to udělat za 30 minut:

  1. Vyprázdnění mrazničky: Prvním krokem je vyprázdnění mrazničky. Je důležité nejprve vypnout chladničku. Mražené potraviny udrží vaši mrazničku déle chladnou. Jídlo můžete konzumovat před rozmrazením nebo přenést do izolovaného sáčku, aby se nezkazilo.

  2. Umístěte ručníky na podlahu: Abyste zabránili navlhnutí kuchyně, když led roztaje, umístěte ručníky kolem chladničky. I když se zdá, že ledu není mnoho, když roztaje, může produkovat více vody, než si myslíte.

  3. Používejte horkovodní nádobí: Chcete-li urychlit rozmrazování, umístěte pánve s horkou vodou na police mrazničky. Teplo led rychle roztaje. Poté zásuvky vyjměte a vyčistěte.

  4. Použijte vysoušeč vlasů: Chcete-li proces ještě více urychlit, použijte vysoušeč vlasů. Buďte však opatrní, chraňte jej před vodou, abyste předešli jakémukoli riziku.

  5. Čistěte jedlou sodou: Jakmile je led odstraněn, vyčistěte vnitřek mrazničky. Nepoužívejte agresivní chemikálie. Místo toho použijte směs jedlé sody a vody.

  6. Uspořádejte mrazničku: Po vyčištění vraťte potraviny do mrazničky. Po rozmrazení budete mít pravděpodobně více místa.

Pomocí těchto kroků můžete mrazničku snadno odmrazit a vyčistit za 30 minut! Navíc ušetříte peníze. Je to proto, že mraznička pokrytá ledem vyžaduje více energie k udržení nízké teploty, protože led působí jako izolant a brání efektivnímu provozu chladničky. To znamená, že motor mrazničky musí pracovat déle a s větší intenzitou, aby udržel požadovanou teplotu.