Když utěrka zapáchá, můžete ji dát do pračky. Existuje však rychlejší a efektivnější řešení.

Kuchyňská utěrka může rychle vyvinout zatuchlý zápach. To je způsobeno vlhkostí a zbytky jídla, které se tam hromadí. Po vydrhnutí nádobí nebo čištění povrchů hadřík absorbuje vlhkost a zbytky jídla. Pokud vlhká, špinavá utěrka není řádně vysušena nebo umyta, stává se živnou půdou pro bakterie a plísně. Tyto mikroorganismy se ve vlhkém prostředí rychle množí a produkují páchnoucí sloučeniny. Pokud tato situace přetrvává, utěrka vyvine charakteristický zatuchlý zápach způsobený růstem bakterií a plísní.

Mnoho lidí se rozhodne prát utěrku v pračce, ale někdy je koš na prádlo prázdný a nemá smysl prát v pračce jednoduchou utěrku. V takovém případě jej umyjte ručně ve dřezu pomocí saponátu a jedlé sody. Nepříjemný zápach se nejlépe odstraní jedlou sodou. Po tomto ošetření je látka čistá a svěží. Čím špinavější je hadřík, tím delší bude doba namáčení.

Budete potřebovat:

  • Teplá voda
  • Prostředek na mytí nádobí
  • Jedlá soda

Zde je návod, jak to udělat:

  1. Naplňte čistý dřez teplou vodou.
  2. Přidejte trochu saponátu na nádobí.
  3. Vmíchejte jedlou sodu.
  4. Dobře promíchejte, dokud nebude voda hladká, poté přidejte špinavou, páchnoucí houbu.
  5. Nechte působit asi 15 minut nebo déle, poté opláchněte čistou vodou.

Jedlá soda díky svým zásaditým vlastnostem neutralizuje kyseliny, které jsou často zodpovědné za nepříjemný zápach. Aplikuje se na páchnoucí utěrku, absorbuje a neutralizuje nepříjemné pachy. Jeho antimikrobiální vlastnosti navíc pomáhají snižovat růst bakterií a plísní, které jsou častým zdrojem zápachu plísní. Kombinací absorpce a neutralizace tak jedlá soda nabízí jednoduché a účinné řešení pro osvěžení kuchyňských textilií a odstranění přetrvávajících pachů.