Je přítomen v každé domácnosti a je nepostradatelný, když potřebujete odstranit odolné mastné skvrny z hrnců a pánví.

Představte si následující situaci: vaříte a jste krátce rozptýleni. Výsledek: spálená pánev, která se nyní zdá být nezachranitelná. Než začnete přemýšlet o tom, že vyhodíte své drahocenné kuchyňské náčiní, existuje překvapivé řešení, které již máte ve spíži: sůl.

Toto běžné koření se nepoužívá pouze k dochucení pokrmů, ale může být také vaším zachráncem, pokud jde o obnovu připálených hrnců a pánví. Sůl může snadno oživit vaše kuchyňské náčiní a způsobit, že hrnce a pánve budou zářit jako nové. A nejlepší na tom je, že vás to nestojí téměř nic.

Absorpční vlastnosti soli v kombinaci s jejími ekologickými vlastnostmi z ní ve skutečnosti činí účinný a všestranný nástroj pro úsporu vašeho kuchyňského náčiní. Přijetím této jednoduché, ale účinné metody nejen oživíte své nádobí, ale také učiníte udržitelnou volbu pro vaši kuchyni a životní prostředí.

Začněte tím, že z pánve odstraníte všechny zbytky jídla. Poté spálená místa velkoryse posypte kuchyňskou solí. Zrnitá textura soli působí jako přírodní exfoliant, který usnadňuje odstranění zaschlých zbytků. Navlhčete solnou vrstvu trochou vody, dokud se nevytvoří pasta, která přilne ke spáleným oblastem. Nechte směs 15-20 minut odležet na pánvi, aby sůl změkla spálená místa.

Chraňte povrch pánve jemným třením krouživými pohyby houbou nebo měkkým hadříkem. Abrazivní kvalita soli pomáhá odstranit připálené zbytky, aniž by došlo k poškození pánve. Pánev důkladně opláchněte horkou vodou, abyste odstranili zbytky soli nebo nečistot, a v případě potřeby opakujte, dokud nebudou spálená místa zcela odstraněna.