Nevyhazujte kávovou sedlinu. Dokáže se zbavit některých parazitů. Bezplatný, ekologický a účinný lék.

Každý rok máme všechna tato opakující se setkání, kterým bychom se raději vyhnuli. Jedním z nich je tato tlupa hmyzu, která v nejteplejších obdobích přilétá do našich domovů včas jako hodinky. Mouchy, komáři, malý létající hmyz jsou všude a udržet je dál je výzva. Nezapomínejme také na mravence, kteří jsou pro nás neškodní a zcela čistí, ale kteří se stávají nechtěným pohledem, když se promenádují naší kuchyní.

Takže se připravujeme na válku s celou řadou pastí, repelentů a systémů, abychom tyto vetřelce odvrátili nebo dokonce vymýtili. Mezi zbraněmi, které máme k dispozici, je možná nečekaný prvek: kávová sedlina.

Kávová sedlina má tolik alternativních využití, že se stala cenným odpadním produktem, něčím, co se nikdy nevyhazuje, ale spíše odkládá. A když se objeví první mravenci, je čas ji použít.

Většina z nás pije kávu pravidelně doma, takže je snadné mít kávovar, který každý den vyprodukuje svůj díl kávy. Proč si ho nenechat místo toho, abyste ho vyhodili? Nic to nestojí a musíte si dát pozor, abyste to dobře vysušili, jinak pokud to naskládáte do malých uzavřených nádob, zplesniví a bude nepoužitelné.

V boji proti mravencům je jeho použití velmi snadné. Kávová sedlina vydává těmto tvorům velmi nepříjemný zápach, proto ji stačí posypat parapet nebo okolí, kde je vidíte nejčastěji. V ideálním případě byste to měli udělat, když je jen suché, ale pokud je teplo intenzivní a dobře ho rozptýlíte, můžete rozdrobit i kávovou sedlinu, která je ještě mokrá, která sama vyschne. Umístěte jej zejména do blízkosti místa, kde mravenci vstupují do domu, bude působit jako přírodní repelent.

Pokud jej naopak chcete použít proti komárům nebo mouchám, můžete jej pálit pomalu, jako kadidlo (bez plamene, produkující pouze kouř) v kovové krabičce nebo třeba keramické či skleněné krabičce. V tomto případě musí být samozřejmě dokonale suchý, aby hořel. Poté jej můžete použít jako repelenty proti komárům nebo svíčky.