Zde je návod, jak recyklovat kávovou sedlinu na silné hnojivo, které zazelená váš trávník. Ekologické a ekonomické.

Kávová sedlina, často vyhozená po přípravě ranního nápoje, může mít pro naše zahrady nečekaný a mimořádně prospěšný druhý život. Místo toho, abychom na něj pohlíželi jako na odpad, je čas rozpoznat jeho ekologický potenciál. Nejen, že je to chytrý způsob, jak recyklovat a snížit množství odpadu, ale je to také skrytá pokladnice plná základních živin, které mohou oživit náš trávník.

Při správném použití může kávová sedlina skutečně poskytnout vašemu trávníku živiny, které potřebuje k boji proti mechu. Kávová sedlina obsahuje dusík, draslík a fosfor, které pomáhají zpevňovat trávník a činí jej odolnějším vůči mechu.

Jak byste měli použít kávovou sedlinu na zahradě k zabití mechu? Nejprve rozprostřete kávovou sedlinu na vrstvu papírových utěrek a nechte je důkladně zaschnout. Poté ji rovnoměrně rozetřete na trávník v množství asi 50 gramů kávové sedliny na metr čtvereční. Nezapomeňte trávník v příštích několika měsících důkladně zalévat – asi dvakrát až třikrát týdně – abyste zajistili silný a zdravý trávník.

Ale pozor! Pokud použijete kávovou sedlinu, která nebyla řádně vysušena, může způsobit plíseň a poškodit váš trávník. Ujistěte se tedy, že jste jej před použitím jako hnojivo vždy řádně vysušili.

Použití kávové sedliny jako hnojiva je také nákladově efektivním a přirozeným řešením ve srovnání s nákupem konkrétních hnojiv. Kromě toho může také pomoci odpuzovat mravence, protože nemají rádi vůni kávy. Což je zvláštní, protože vůně kávy je jedna z nejlepších vůní, jaké si dokážete představit. Pokud tedy chcete snadno a efektivně bojovat s mechem na trávníku, kávová sedlina by pro vás mohla být perfektním řešením! Je to levné, snadné a zcela ekologické.