Lidé toto tlačítko na pračce nikdy nepoužívají, ale snižuje náklady na praní o 62%.

Lidé toto tlačítko na pračce nikdy nepoužívají, ale snižuje náklady na praní o 62%.

Existuje tlačítko, které na pračkách téměř nikdo nepoužívá. Přesto umožňuje velmi významné úspory energie. Byla by škoda se o něj připravit.

Za obvyklými programy všech praček se skrývá zdroj úspor, který je často přehlížen. Je to jednoduché tlačítko, které většina uživatelů ignoruje a které by mohlo změnit způsob, jakým pereme oblečení, a výrazně snížit náš účet za energii.

Naše pračky jsou obvykle nastaveny tak, aby fungovaly při standardní teplotě 40 stupňů Celsia. Tato teplota, i když je účinná pro čištění, představuje značné náklady na spotřebu energie vašeho domova. Klíčem je tuto teplotu snížit. Volbou praní na 20 stupňů je úspora energie značná. Jak to udělat ? Není nic jednoduššího: stačí použít tlačítko na pračce ke změně teploty, dokud se na obrazovce nezobrazí 20 stupňů.

Studie ukazují, že snížení teploty praní ze 40 na 20 stupňů může vést k průměrnému snížení nákladů na energii spojených s každým pracím cyklem o 62 %. Toto snížení nákladů přímo souvisí s množstvím energie potřebné k ohřevu vody. Tím, že se méně zahřívá, stroj spotřebovává méně, čímž se snižuje účet za elektřinu.

Hlavním problémem této metody je schopnost čištění při nízkých teplotách. Je pravda, že horká voda je účinnější při rozpouštění nečistot a olejů. Pokroky ve složení detergentů však nabízejí řešení. Moderní čisticí prostředky, zejména tekuté verze, jsou navrženy tak, aby účinně fungovaly při nízkých teplotách. Mají specifické enzymy, které aktivují proces čištění, a to i v chladnějších podmínkách.

U odolných skvrn se doporučuje použít další odstraňovače skvrn. Tyto produkty působí specificky na odolné skvrny a zvyšují účinnost praní při nízkých teplotách. A konečně, pravidelná údržba stroje je zásadní pro zajištění jeho dlouhodobé účinnosti. Nízkoteplotní mycí cykly mohou zanechat zbytky mýdla a podpořit růst plísní. Měsíčním čištěním při vyšší teplotě v kombinaci s použitím specifických přípravků pro údržbu stroje lze těmto problémům zabránit.

Hit enter to search or ESC to close.