Bílé skvrny na čočkách mohou být způsobeny několika problémy.

Mít myčku nádobí je velmi praktické, abyste unikli úkolu mytí nádobí, ale co může být nepříjemnějšího než najít na konci mytí sklenice s bílými skvrnami? Velmi často je obviňován vodní kámen obsažený ve vodě, ale není jediný, kdo je za to zodpovědný. Pro každý z těchto problémů existuje řešení. První otázkou je, s jakým druhem bílých skvrn máte co do činění:

  • Pokud se stopy snadno odlupují a jsou na povrchu: jsou to zbytky mycího prostředku nebo soli. Zkontrolujte, zda je přihrádka na regenerační sůl pevně uzavřená a vodotěsná a nepřidávejte příliš mnoho pracího prostředku.
  • Pokud značky vypadají jako zaschlé kapičky vody, musíte zkontrolovat hladinu leštidla.
  • Pokud jsou skvrny připečené, ale zmizí tím, že necháte sklenice přes noc namočené v bílém octě, čelíte problému s vodním kamenem. Řešení je několik. Doplňte regenerační sůl, vaše nádrž je prázdná. Druhým řešením je zkontrolovat tvrdost vody. Pokud jste již nainstalovali změkčovač vody, zkontrolujte, zda není nasycen vodním kamenem a zda funguje dobře.
  • Pokud jsou stopy pokryté, se škrábanci: nebudete je moci odstranit. Problém je v tom, že teplota vody je příliš vysoká, takže ji stačí upravit. To může být také způsobeno používáním nevhodných mycích tablet, které jsou pro vaše brýle příliš agresivní. Změnit produkt.

Stručně řečeno, může to být způsobeno špatným nastavením spotřebiče, teplotou vody, nesprávným dávkováním mycích prostředků nebo dokonce příliš agresivními tabletami do myčky. Po prozkoumání stop může být vhodné změřit úroveň tvrdosti vody, abyste věděli, zda potřebujete nainstalovat změkčovač vody. To je velmi jednoduché. Můžete se obrátit na obecní úřad nebo si to sami vyzkoušet s proužky, které si koupíte ve svém spotřebiči nebo v obchodě pro kutily. Jak tyto proužky používat?

  1. Dejte trochu vody do sklenice;
  2. Namočte proužek do vody;
  3. Okamžitě jej vyjměte z vody;
  4. Po minutě se podívejte na barvu, která se objeví, a porovnejte ji s poskytnutou paletou barev. Získáte tak úroveň tvrdosti vody.

Pokud výsledek odhalí, že voda je tvrdá, můžete nainstalovat změkčovač vody. Jakmile voda změkne, budete moci provést některé změny na vašem zařízení (přihrádka na sůl, teplota, typ tablet atd.), abyste se vyhnuli vzniku bílých skvrn. Pokud budete pečlivě dodržovat tyto tipy, bílé skvrny již neuvidíte a vaše sklenice budou po vytažení z myčky opět lesklé.