Prkénko na krájení je snad v každé kuchyni. Co však mnoho lidí neví: boční otvor desky neslouží pouze k jejímu zavěšení. Nabízí také další velmi praktickou funkci.

Pro ty, kteří doma vaří často a vášnivě, je nákup prkénka téměř nezbytný. Při krájení zeleniny nebo masa v kuchyni samozřejmě nechcete poškodit pracovní desku.

Tyto praktické kuchyňské doplňky mají často na horní straně otvor. Mnoho spotřebitelů jej používá k zavěšení prkénka na zeď, čímž se uvolní místo v kuchyni.

Co si mnozí neuvědomují: Otvor v prkénku má ještě jednu praktickou funkci, která by mohla mnoha domácím kuchařům výrazně usnadnit život.

Častý problém při krájení zeleniny a podobně: jakmile jsou ingredience nakrájené, není vždy snadné je přenést z prkénka do hrnce nebo pánve. Často se stává, že některé kusy odpadnou, pokud si nedáte velký pozor.

Zde přichází na řadu otvor pro prkénko: abyste zabránili rozlití, jednoduše umístěte otvor přímo na hrnec nebo pánev a nalijte do něj nakrájené přísady, jak můžete vidět na obrázku níže.

To samozřejmě předpokládá, že otvor je dostatečně velký. Na některých deskách se otvor používá pouze k zavěšení desky, a proto je příliš malý. Tímto způsobem nic neztratíte: vše, co spadne do díry, jde přímo do pánve a to, co zůstane na desce při prvním pokusu, ji následuje během druhého.

A pokud obvykle používáte prkénko, nezapomeňte, že je v přímém kontaktu s potravinami, často syrovými. Pokud není řádně vyčištěna, může se stát živnou půdou pro bakterie. Kromě toho může prkénko používané ke krájení masa a poté zeleniny bez řádného čištění mezi nimi vést ke křížové kontaminaci. Proto je důležité sledovat a zajistit hygienu prkének.