Zde je tajemství, jak potěšit celou rodinu gratinovaným pečivem, které je uvnitř měkké a zvenku zlaté. Bez něj se neobejdete.

Jídlo, na kterém se shodne celá rodina? Těstoviny samozřejmě! Jaký lepší způsob, jak shromáždit rodinu kolem jednoduchého, levného a chutného pokrmu, než měkké gratinované těstoviny s rajčatovou omáčkou? Tento recept je nejen snadný na přípravu, ale kombinuje výhody. Zabere to málo času, je to opravdu levné a umožňuje vám připravit několik jídel. Pro náš recept potřebujete pouze tři ingredience: samozřejmě těstoviny, tavený sýr a rajčatovou omáčku. V závislosti na chuti můžete přidat cibuli a bylinky, ale nejsou povinné.

Tajemství úspěšných gratinovaných těstovin stále spočívá v několika klíčových tipech. Fanoušci gratinovaných těstovin se sýrem to dobře znají, problém je v tom, že jsou příliš suché a okamžitě těžké na trávení. V první řadě je nezbytné mít správnou rovnováhu mezi těstovinami a omáčkou. Příliš mnoho těstovin a gratinované maso pravděpodobně vyschnou; Příliš mnoho omáčky a stane se příliš vodnatou, obtížně se podává a je bez chuti.

Pro začátek je zásadní výběr těstovin. Rozhodněte se pro krátké odrůdy, jako jsou skořápky, penne, farfalle nebo orecchiette. Tyto těstoviny lépe absorbují omáčku a přispívají k vlhké struktuře pokrmu. Omáčka naopak začíná loupanými rajčaty. Pro bohatší chuť začněte restováním nakrájené cibule a poté přidejte rajčata. Nebojte se obohatit svou omáčku o dochucovadla a bylinky, jako je tymián a oregano, v závislosti na vašich preferencích a na tom, co máte po ruce.

Častou nevýhodou gratinovaných těstovin je tendence absorbovat veškerou omáčku. Aby pokrm nebyl příliš suchý, ujistěte se, že máte dostatek omáčky. V případě potřeby přidejte trochu cihlové rajčatové omáčky jako kompenzaci.

Dalším klíčovým prvkem je vaření těstovin. Uvařte je v hrnci a v polovině vaření je sceďte. Poté je dovařte na pánvi s rajčatovou omáčkou. Tento proces umožňuje, aby škrob v těstovinách zahustil omáčku, čímž se zabrání příliš tekuté konzistenci. Jakmile jsou těstoviny a omáčka hotové, nalijte je do zapékací mísy. Důležitá rada: nepřidávejte sýr hned. Pečte misku 15-20 minut bez sýra, aby povrch nebyl příliš tvrdý.

Po tomto prvním vaření zakryjte gratinovaný sýrem podle své chuti: strouhaný Gruyere, parmezán, čedar nebo mozzarella, jste šéfkuchař! Znovu vařte asi 10 minut. Tip šéfkuchaře: Chcete-li získat ještě měkčí gratinování, můžete do srdce gratinovaného přidat sýr. Potěšení! Přidání sýra do jádra gratinovaného pokrmu před druhým vařením zajistí ještě měkčí výsledek… Jediné, co musíte udělat, je naservírovat na stůl.