Má tvar ventilu nebo trychtýře a je velmi praktický, ale výrobci zřídka vysvětlují, jak jej používat.

Všimli jste si někdy, že vaše mraznička má ve spodní části jednotky nějaký ventil nebo trychtýř? Tato položka je ve skutečnosti velmi praktickou pomůckou pro odmrazování mrazničky. Jak to použít? Chcete-li spotřebič odmrazit, vyprázdněte všechny zásuvky, otevřete dvířka a poté je odpojte, aby přestaly fungovat. V tomto okamžiku někteří lidé nechávají mrazničku uvnitř, aby se veškerá voda rozpustila. Zde bude použit ventil nebo trychtýř. Po zahájení procesu odmrazování musí být otevřen nebo vyjmut. Jeho umístění a vzhled se liší v závislosti na modelu mrazničky, takže si jej můžete vyhledat sami nebo nahlédnout do návodu. Po vyjmutí zásuvek byste jej měli bez problémů vidět.

Umístěte pod něj nádobu. Ideální je plech na pečení, protože jej lze částečně umístit pod mrazničku. Práh mrazničky však chraňte ručníkem, abyste zabránili rozlití vody na podlahu místnosti. Když všechen led roztaje, umyjte vnitřek mrazničky saponátem na nádobí a vložte zásuvky zpět. Jakmile je vše zcela suché, zapojte zařízení zpět. Takže jste efektivně rozmrazili svůj mrazák a připravili ho na nadcházející měsíce.

Proč odmrazovat mrazničku? Nezavírají se vaše mrazicí zásuvky správně a na stěnách vidíte silnou vrstvu ledu? Je čas spotřebič odmrazit. Obvykle to děláme, když nás něco trápí, ale tento postup by měl být proveden alespoň jednou za tři měsíce. Spotřebiče bez ledu spotřebovávají méně elektřiny a zřídka se rozbijí. Méně energie znamená nižší účty za energie a věřte, že mraznička spotřebuje hodně elektřiny. V čistém spotřebiči se navíc jídlo mnohem méně kazí a je mnohem chutnější. Pokud už je to nějaký čas, co jste naposledy rozmrazovali, je to znamení, že byste o tom měli přemýšlet.

Ne všechny mrazničky jsou si však rovny. Než začnete s čištěním, zkontrolujte, zda je vaše zařízení vybaveno funkcí “No Frost”. Většina novějších zařízení to má, což znamená, že s nimi nemusíte nic dělat, jsou navrženy tak, aby zabránily tvorbě ledu. Pokud však máte starší spotřebič, budete jej muset čas od času odmrazit.