I po vyčištění mají okna často stále stopy. S touto radou od babičky je všechny odstraníte.

Chcete zářivá okna? Pro mnohé je čištění oken spojeno s tvrdou prací při odstraňování nečistot, jejich následném sušení a nakonec se často ukáže, že mají šmouhy. Jak tedy vyčistit okna, aby se na nich nedělaly šmouhy a nekapalo? Pomoci může produkt, který má mnoho z nás doma. Vaše okna budou opět zářivá bez sebemenší stopy po prvním průchodu. Tento ekologický způsob čištění oken není pracný a výsledek je působivý. A to natolik, že mytí oken by se dokonce mohlo stát jednoduchým a zábavným.

Jak umýt okna tak, aby se na nich nedělaly šmouhy? Tajemství spočívá v použití leštidla do myčky. Stačí nalít 4 polévkové lžíce této tekutiny do cca 1 litru teplé vody. V tomto roztoku navlhčete hadřík z mikrovlákna a vyčistěte okna. Nezapomeňte je okamžitě vysušit. Proč je leštidlo tak účinné při mytí oken?

Leštidlo do myčky nádobí je navrženo tak, aby odstranilo zbytky a zabránilo šmouhám na nádobí během cyklu sušení. Snižuje povrchové napětí vody a umožňuje snadnější odtok vody z povrchů, jako je sklo. Tím, že zabraňuje tvorbě kapiček vody, zabraňuje tvorbě suchých skvrn od vody, které mohou zanechávat šmouhy nebo stopy. Kromě toho často obsahuje látky, které zvyšují lesk a dodávají oknům čistší a jasnější vzhled. Používá se tedy k čištění oken a poskytuje brilantní výsledky bez šmouh nebo šmouh.

Pokud chcete mít dokonale čistá okna bez šmouh, vyhněte se jejich čištění v poledne, kdy na ně dopadá slunce. Kapalina rychle schne na horkých oknech a zanechává nevzhledné šmouhy. Důležitá je také čistota. Jak umýt okna? Nejprve důkladně očistěte rámy, poté okna a nakonec okraje. Pokud jsou vaše okna velmi znečištěná, začněte tím, že je umyjete vodou a univerzálním čisticím prostředkem, abyste odstranili prach, nečistoty a další nečistoty. Totéž udělejte s okenními rámy. Nakonec osušte na vzduchu, ale místo papírových ručníků použijte utěrky z mikrovlákna, protože na oknech nezanechávají žádné zbytky.