Přicházejí k vám domů, aby strávili zimu v teple. Nezabíjejte je, zde je návod, jak se jich zbavit několika kapkami přírodního produktu.

Možná jste se s nimi setkali doma, zelený hmyz (nebo lesní brouci) se letos v našich domovech a bytech vyskytuje zejména v našich domovech a bytech. Tito malí tvorové, kteří jsou velmi invazivní, mohou měřit až 1,5 cm a stát se velmi objemnými. Pro člověka jsou neškodní, ale být s nimi tváří v tvář doma není nikdy příjemné, zejména proto, že jich může být mnoho, zejména v tomto roce. Pokud neexistuje chemické ošetření určené k boji proti zelenému hmyzu, je velmi účinný přírodní roztok na bázi éterického oleje.

Na podzim se zelený hmyz drží na oknech, stěnách a stropech našich domovů, aby našel teplý úkryt. A když letí, vydávají opravdu nepříjemný zvuk. Ale to není všechno. Je těžké se jich zbavit a důrazně se doporučuje je nerozdrtit, ale také vyděsit. Pokud se cítí ohroženi, aktivují svůj obranný systém a vydávají nepříjemný zápach, který je pro nás velmi nepříjemný. Zde je tedy řešení, jak jim zabránit ve vstupu.

Cílem je vytvořit bariéru s vůní, kterou zelený hmyz nenávidí, vůní máty. Smíchejte 200 ml vody s 5-10 kapkami mátového nebo eukalyptového esenciálního oleje v rozprašovači. Přípravek nastříkejte na místa, kudy štěnice procházejí, ale i na místa, která rády kolonizují. Toto řešení je velmi dočasné, ale velmi účinné. Okamžitě je odežene, ale je bezpodmínečně nutné operaci opakovat každý den, jinak se zvířata mohou vrátit. Nezapomeňte produkt nastříkat každé ráno nebo večer.

Pokud nechcete používat éterické oleje, například proto, že jste těhotná nebo máte doma novorozence, můžete nasekané lístky máty (ekvivalent 3-4 polévkových lžic) namočit do 250 ml horké vody. Směs necháme vychladnout a přeneseme do rozprašovače. Postupujte stejným způsobem jako u roztoku esenciálního oleje.