Může to znít divně, ale ve skutečnosti to funguje! Škrábance zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Dřevěný nábytek a podlahy jsou opravdu příjemné na pohled a dodávají našemu interiéru nádech elegance. Ale s postupem času je téměř nevyhnutelné, že se na těchto površích objeví škrábance a stopy. Díky tomu je jejich kdysi hladký a přirozený vzhled okamžitě méně příjemný na pohled.

Existuje mnoho tipů, jak tyto škrábance opravit, ale na sociální síti TikTok se objevil nový trik a je to tak jednoduché, že možná nebudete věřit svým očím, když to zjistíte.

Trik je velmi jednoduchý: musíte vzít matici (bez skořápky) a otřít ji o viditelné škrábance. Po několika pohybech tam a zpět si všimnete, že stůl nebo podlaha znovu získají svůj původní lesk! Ve výše uvedeném videu uživatel TikTok vysvětluje, jak jeho dcera žvýkala na rodinném dřevěném stole. Poté ukazuje, jak jasně viditelné škrábance postupně mizí, když je otře maticí.

Tření vlašského ořechu, zejména ořechu, o škrábanec ve dřevě může pomoci snížit viditelnost škrábance z několika důvodů:

  1. Přírodní oleje: Ořechy obsahují přírodní oleje, které mohou pronikat dřevem. Tyto oleje mohou pomoci hydratovat a mírně “vyplnit” škrábanec, takže oblast bude méně viditelná.

  2. Barva: Dužina ořešáku má hnědou barvu, která se může mísit s mnoha druhy dřeva. Třením matice o škrábanec se část této barvy může přenést a pomoci zamaskovat škrábanec.

  3. Leštění: Tření jemné, ale mírně abrazivní látky, jako je ořech, o dřevo může také pomoci lehce vyleštit oblast a pomoci rozmazat linie škrábance.

Měli byste však vědět, že tato metoda není “opravou” v tradičním slova smyslu. Škrábanec neodstraní, ale může být pro oko méně viditelný. V případě hlubokých škrábanců nebo větších poškození se možná budete muset uchýlit k profesionálnějším metodám opravy nebo se poradit s odborníkem na dřevo.