Pokud vaše orchidej už nemá žádné květy, nevyhazujte ji. Zde je návod, jak je povzbudit, aby kvetly.

Orchidej je hvězdnou rostlinou v našich interiérech. Orchidej, která se často dává jako dárek, má vše, co potěší, ale vyžaduje přesné know-how a pečlivou pozornost, pokud chcete mít krásné květy z jednoho roku na druhý. To je to, co mnohé z nás odrazuje… Jediné jednoduché gesto, pokud je provedeno dobře a zejména ve správný čas, však zajistí, že vaše orchideje budou mít při příštím rozkvětu ještě krásnější květy.

Údržba orchideje není jen otázkou zalévání, hnojiva nebo květináčů, pravidelně se navrhují tři body. Zahradníci a květináři z řetězce obchodů Interflora se podělili o něco navíc, co dělá ten rozdíl: prořezávání orchideje. Chcete-li ho oživit a pomoci mu přečkat zimu v klidu, je toto malé faceliftové sezení nezbytné

Jak tedy správně prořezávat rostlinu a kdy? Aby vaše orchidej mohla i nadále produkovat krásné květy, musíte ji po opadnutí květů prořezat. Pokud uděláte správnou věc, vaše rostlina může pokračovat v růstu a kvetení po mnoho let. Cedule by vám měla pomoci najít správný čas – jen věnujte pozornost tomu, kdy květiny padají. To je vodítko, které je třeba hledat, a signál: je téměř ten správný čas orchidej prořezat. Dobrou zprávou však je, že k tomu obvykle dochází na podzim. Nechte stonky zdravé několik dní nebo týdnů a sledujte, zda se objeví nové stonky. Jakmile se objeví, můžete přejít k prořezávání. Níže uvádíme návod k použití.