Trvanlivost brambor můžete zdvojnásobit pečlivým výběrem místa, kde a jak je skladovat.

Brambory jsou oblíbené po celém světě a díky dlouhé trvanlivosti jsou pro nakupování ještě důležitější. Ačkoli je mnozí vaří denně, jeden odborník na potraviny říká, že jen málo lidí zná správný způsob jejich skladování.

Stejně jako většina kořenové zeleniny se brambory často bez rozmýšlení vyhazují do kuchyňské skříňky. Pokud jsou skladovány tímto způsobem, mají trvanlivost asi dva týdny za předpokladu, že jsou před vařením chráněny před vlhkostí.

Přesto, i když se chladné a tmavé místo zdá být nejlepším místem pro skladování syrových brambor, jeden odborník tvrdí opak. Kate Hall, odbornice na potraviny a zakladatelka “The Full Freezer”, prozradila, že na rozdíl od všeobecného přesvědčení by tato škrobová zelenina měla být skladována v chladničce. Řekl: “Na začátku roku 2023 změnila Asociace pro potravinové standardy Spojeného království své doporučení ohledně skladování brambor.”

Agentura pro potravinové standardy, známá také jako FSA, doporučuje skladovat brambory na chladném a tmavém místě při teplotách nad 6 °C. Nový výzkum však ukazuje, že je bezpečné je skladovat v lednici a dokonce prodlužuje jejich trvanlivost. Kate vysvětluje: “Dříve se říkalo, že bychom brambory neměli skladovat v lednici, protože by to mohlo vést ke zvýšení cukrů, které se pak během vaření mění na akrylamid, což není dobré. Studie Výboru o toxicitě chemických látek v potravinách, spotřebním zboží a životním prostředí však ukázala, že tyto obavy jsou neopodstatněné. Takže lednička je skvělé místo pro skladování brambor.”

Existuje však jedno pravidlo, které by nemělo být přehlíženo, aby bylo možné brambory úspěšně skladovat v tomto studeném spotřebiči. Podle odbornice na bezpečnost potravin Sylvie Andersonové je prvním krokem odstranění přebytečné vlhkosti z brambor. Sylvia řekla: “Vlhkost může způsobit hnilobu brambor, takže je nezbytné je udržovat v suchu. Před uskladněním otřete veškeré nečistoty a nemyjte je, dokud nebudete připraveni je použít. Brambory uvolňují plynný ethylen, který může urychlit zrání a rozklad jiného ovoce a zeleniny. Uchovávejte je odděleně od cibule, jablek a dalších produktů citlivých na ethylen, abyste prodloužili jejich trvanlivost. ”

Nejlepší způsob skladování, jak se vyhnout vlhkosti, je umístit brambory do nádoby vyložené papírovými utěrkami a umístit je na průhlednou polici v chladničce. To by mělo zajistit trvanlivost tři až čtyři týdny bez klíčení.