Zima se blíží a je čas připravit váš domov na zimu. Před zapnutím radiátorů je nezbytné se ujistit, že jsou čisté. Není to jen otázka hygieny nebo pohodlí, nahromaděný prach může ohrozit výkon vašeho topného systému. Nahromadění prachu může nejen snížit účinnost, ale také zvýšit spotřebu energie, což znamená vyšší účty za energie. Nemluvě o velmi nepříjemném zápachu horkého a spáleného prachu, který způsobí první zvýšení teploty vašeho radiátoru…

Naštěstí tento nepříjemný zápach není během prvních dnů provozu vašeho radiátoru nevyhnutelný. Může trvat i několik minut, než se ho zbavíte. Pomocí několika jednoduchých triků se jich můžete zbavit během několika minut a zajistit si tak příjemnější a přívětivější začátek zimy ve vaší domácnosti. Jak tedy zajistit optimální fungování vašich radiátorů, ať už elektrických nebo vodních pohonů, poháněných naftou nebo plynem?

Jak to udělat ? Vysavač je samozřejmě skvělým spojencem, ale jeho trysky, i ty nejcennější, vám ne vždy umožní dostat se na nejvzdálenější místa. V takovém případě si připravte antistatický hadřík, který dokončí práci a dostane se dovnitř zařízení, který je často zaprášený.

Pokud se jedná o skutečný sezónní úklid, může vám tento úkol usnadnit malý předmět v domácnosti než stará dobrá utěrka: fén. Umožní vám to dále odvrátit připečený a nahromaděný prach. Nemusíte jej přepínat do režimu vytápění, důležité je nasměrovat proud vzduchu dovnitř. Umístěte hadřík zespodu a po stranách, abyste zachytili uvolněný prach, nebo použijte vysavač, jakmile je práce hotová, k důkladnému úklidu vašeho prostoru.

Nakonec je tu málo známý tip na důkladné čištění chladiče, zejména na jeho vnější straně, na které se mohl nahromadit prach a malé inkrustované zbytky. V tomto případě připravte těsto, které je jednoduché na přípravu. Skládá se z litru vody a trochy bílého octa, který se nanáší hadříkem pro domácnost.

Pokud jsou skvrny na bílém radiátoru, zejména ocelovém, žluté, postačí trocha jedlé sody. Pokud máte vodní chladič, je stále ideální pokračovat v proplachování a vyprazdňování. Jen přidat skutečnou renovaci k vnějšímu čištění a utírání prachu před prováděním po celou zimu. Díky tomuto podzimnímu úklidu odshora dolů bude váš radiátor jako nový, aby přečkal zimu, a co je nejlepší, bude fungovat optimálně!