Tento tip vám umožní získat lesklé nádobí a myčku bez zápachu. Je to jeden z nejlevnějších, co existuje.

Myčka může vypadat jako jednoduchý spotřebič. Existuje však mnoho tipů, jak jej správně používat. Pokud chcete získat šumivé pokrmy a osvěžit vnitřek vašeho stroje, můžete vyzkoušet tento nový trik, který má tu výhodu, že je velmi ekonomický.

Tento tip sdílela tvůrkyně obsahu Chantel Mila, která na Instagram nahrála video, které ukazuje, jak používat citrony, a to i v myčce na nádobí. Vezměte vymačkaný citron, rozkrojte ho na polovinu a vložte do horního koše myčky. Spusťte cyklus jako obvykle a díky kyselině citronové obsažené v citronu budete mít bezchybný stroj a lesklé nádobí. Ve skutečnosti také pomáhá odstraňovat usazeniny vodního kamene ve stroji.

Pokud ale nemáte po ruce citron, nezoufejte. Kyselinu citronovou si můžete jednoduše koupit v železářství. 29 ml citronové šťávy obsahuje asi 1,5 gramu kyseliny citronové. Přidejte stejné množství do pracího prostředku, abyste dosáhli stejného účinku.

Nejedná se však o náhradu za pravidelné čištění stroje. Je nezbytné pokračovat v důkladném čištění celého zařízení. Pokud chcete nádobí, které je vždy čisté, zde je několik dalších tipů:

Skladování nádobí: Odborníci doporučují pro dosažení nejlepších výsledků umístit nádobí špinavou stranou směrem ke středu, protože voda je vyhazována ze středu ven.

Poloha mísy: Pro lepší čištění nakloňte špinavé misky a talíře dolů směrem ke středu.

Optimalizace prostoru: Stroj dobře naplňte, ale nepřetěžujte ho. Je důležité ponechat prostor mezi místnostmi pro cirkulaci vody.

Čištění filtru: To je nezbytné pro správnou funkci vašeho stroje. Vyjměte jej a omyjte teplou mýdlovou vodou.

Není třeba předmytí: Můžete být v pokušení nádobí před vložením do pračky opláchnout, ale tím se plýtvá vodou. Dnešní čisticí prostředky jsou účinné proti nečistotám.