Je podzim a je čas připravit svůj domov na zimu. Zde je to, na co v říjnu nezapomenout.

Váš dům a zahrada se také musí připravit na chladné období. Zde je úplný seznam věcí, které je třeba před zimou zkontrolovat. Využijte k jejich výrobě měsíc říjen. Pak už bude pozdě.

  1. Zkontrolujte střechu

Ujistěte se, že nejsou poškozeny dlaždice nebo dlaždice, které nejsou na svém místě. Pokud se tam nahromadil mech, zadržuje vlhkost. Když tato vlhkost zamrzne, dlaždice mohou prasknout v důsledku zamrznutí. Odstraňte větší trsy mechu.

  1. Vyčistěte okapy a svody

Je nezbytné vyčistit okapy od listí a nečistot. Ucpané okapy a svody mohou způsobit značné škody. Pokud se ucpou, mohou rychle zamrznout a zabránit správnému odtoku vody. Mohlo by dojít k přetečení vody směrem ke stěnám a poškození. Kromě toho je okapový spoj obvykle blízko stěny. Pokud zamrzne a rozbije se, může voda stékat po zdi.

  1. Čistota kolem stěn

Je dobré odstranit štětce a listy, které sedí podél vašeho základu a zachycují vlhkost. Pamatujte, že větrací otvory ve sklepě by neměly být blokovány!

  1. Zavřete venkovní kohoutky

Může se to zdát samozřejmé, ale snadno se na to zapomíná. Vypněte kohoutky, abyste zabránili jejich zamrznutí.

  1. Postarejte se o svůj venkovní nábytek!

Venkovní nábytek vyžaduje určitou údržbu, jako je odstranění mechu nebo odlupující se barvy a v případě potřeby nanesení trochy oleje na dřevěný nábytek. A samozřejmě by měly být skladovány uvnitř nebo uvnitř! Totéž platí pro zahradní hračky, slunečníky a grily.

  1. Zasaďte jarní cibuloviny!

Není lepší pocit, než když vidíte, že rostliny, které jste zasadili předchozí podzim, začínají růst na jaře! Krokusy, tulipány, sněženky. Je opravdovým potěšením se o ně na podzim starat a vědět, jaké štěstí nám přinesou.

  1. Projděte se po zahradě

Jakmile shromáždíte vše, co zahrada nabízí, je nezbytné se před zimou naposledy porozhlédnout kolem. Prořezávejte keře a rostliny, které to potřebují. Doporučuje se také seříznout horní část růžových keřů, ale vyhněte se příliš drastickému prořezávání, které si necháte na jaro. Také odstraňte listy z růžových keřů, abyste zabránili napadení mšicemi. Závěrečné kolo pletí také zajistí optimální podmínky pro růst na jaře.

  1. Sbírejte jiřiny!

Každý rok je vždy překvapením. Hlízy jiřinek by měly být přivezeny na podzim, před mrazem. Určitě snesou nějaké lehké mrazy, ale ne hluboké.

  1. Naplňte svou zásobu dřevem!

Mějte zásobu dřeva plnou na zimu. Poslední věc, kterou chcete, je, aby vám v mrazivém a větrném podnebí došlo dřevo. Nyní je čas, kdy to opravdu potřebujete!

  1. Nezapomeňte na interiér

Ve starších domech se průvan obvykle nachází kolem dveří a oken a ve spojích mezi podlahou a stěnou nebo mezi stěnou a stropem. Pokud lišty opatrně odloupnete, můžete vložit tmel z vlny nebo minerální vlny. Jakmile tyto koncepty vyčistíte, všimnete si velkého rozdílu! Chlad neproniká stěnou nebo oknem, ale prasklinami.