Před zimou je nutný závěrečný úklid terasy. Zde jsou nejlepší techniky k dosažení bezchybných výsledků.

Před příchodem zimy odborníci radí zahradníkům vyčistit terasy a dlažební kostky. Sam Williams, odborník na kutily ve společnosti SGS Engineering, se podělil o to, jak přesně umýt terasu před změnou počasí. Řekl: “Za prvé je nezbytné pracovat na čistém povrchu. Zameťte terasu, abyste se ujistili, že je bez nečistot, mechu a plísní. Nejen, že to zajistí lepší povrchovou úpravu, ale také to z dlouhodobého hlediska zlepší jeho vzhled.”

Odborník také uvádí, že na rozdíl od všeobecného přesvědčení zahradníci nepotřebují k čištění svých teras drahé nebo specializované produkty. Ve skutečnosti řekl, že jedním z “nejúčinnějších čisticích triků” je jednoduše mýdlo na nádobí smíchané s teplou vodou. Navrhl přidat lžíci saponátu do kbelíku s horkou vodou, aby se vytvořil mýdlový roztok. Poté ji nalijte na terasu nebo desky a vydrhněte tvrdým kartáčem.

Odborník dodává: “Nezapomeňte třít diagonálně, abyste kámen poškodili méně. A pokud máte odolné skvrny, použití bílého octa je fantastickou, ekologickou a účinnou alternativou pro čištění terasy. Dávejte však pozor, abyste jej nepoužili na vápencové desky, protože by to mohlo poškodit povrch.”

Mýdlo na nádobí je relativně levné a lze jej zakoupit online nebo ve většině supermarketů. Bílý ocet je také cenově dostupný a můžete si ho koupit online za pár eur.

Mnoho lidí používá tlakové myčky k čištění palub a kamenných desek a mohou být velmi vhodné pro ty, kteří chtějí své paluby rychle vyčistit. Pokud se to však nedělá opatrně, může to také poškodit dlaždice, a proto Sam doporučuje nejprve vyzkoušet jiné metody čištění, než použijete tlakovou myčku.