Už vás nebaví usazování vodního kamene na toaletě? Zde jsou odborné tipy, jak se ho zbavit.

Čištění toalety je úkol, kterému se mnozí z nás chtějí vyhnout. Když se snažíme odstranit vodní kámen a hnědé skvrny z mísy, někdy máme pocit, že do ní vkládáme příliš mnoho energie, že? Pravděpodobně si říkáte: “Musí existovat jednodušší způsob!”

Usazeniny vodního kamene na toaletách se mohou objevit během několika dní, zvláště pokud žijete v oblasti s tvrdou vodou. Není to příliš estetické, a i když můžete přimhouřit oko, vaši hosté si toho určitě všimnou.

Dobré zprávy! Chris Wootton, ředitel úklidové společnosti Poppies, odhalil své “zlaté pravidlo”, jak se zbavit šmouh na záchodě – a je to rychlé a snadné. “Základním pravidlem pro odstraňování skvrn z toalety je používání nealkalických přípravků. Většina skvrn se objevuje v oblastech s tvrdou vodou, takže pamatujte, že bělidlo není řešením.”

Dodává, že bělidlo ve skutečnosti neodstraňuje usazeniny vodního kamene, pouze je činí neviditelnými, takže splynou se zbytkem mísy. Problém se tedy vždy vrátí po použití bělidla, protože nebyl nikdy skutečně vyřešen.

Pro účinné odstranění vodního kamene Chris doporučuje použít bílý ocet k vytvoření přírodního čisticího roztoku, který skvrny skutečně odstraní, nejen zamaskuje.

“Nejlepší způsob, jak vyrobit účinný kyselý roztok, je použít bílý ocet. Nalijte půl šálku jedlé sody do mísy a kolem ní a nechte alespoň 15 minut odležet. Jedlou sodu pak zalijte bílým octem,” vysvětluje a dodává:

“To způsobuje šumivou reakci, která aktivuje kyselinu a dokáže rozpustit i ty nejodolnější usazeniny vodního kamene. Asi po 10 minutách vydrhněte misku drátěnkou.”

Pokud chcete tuto metodu vyzkoušet, použijte rukavice a brýle pro případ, že byste potřísnili bílý ocet.