Už žádné žehlení díky tomuto domácímu spreji odpuzujícímu mačka.

Oblečení, které se nemačká… Je to sen mnoha lidí, zvláště když je čas pustit se do žehlení! Existuje několik technik, jak omezit vrásky na oblečení. Vyhýbání se sušičce, protřepávání oblečení před pověšením, sušení na ramínkách jsou činnosti, které omezují tvorbu záhybů a usnadňují žehlení. Bohužel nemají žádný znatelný vliv na určité materiály a určité části oblečení, jako jsou košile. Potřebujete žehličku, abyste vyhladili látku a měli dokonalý oděv… pokud tuto techniku neznáte. Naše babičky ne vždy vytahovaly žehličku…

Za haléře je můžete napodobit a vyrobit si domácí sprej proti vráskám pomocí bílého octa, abyste odstranili vrásky a zabránili jejich vzniku. Po zavěšení košil a triček připravte v rozprašovači velmi jednoduchou směs: 3/4 vody a 1/4 bílého octa. Poté nastříkejte na celý oděv, protřepejte a nechte uschnout na vzduchu. Vrásky rychle vyblednou.

Bojíte se, že vaše oblečení voní jako bílý ocet, silný a nepříjemný zápach na tričku? I zde naše babičky myslely na všechno a přizpůsobily svůj vzácný recept na postřik. Smíchejte šálek destilovaného octa, lžičku aviváže a lžičku lihu a nastříkejte na prádlo. Výsledek: dokonale hladké oděvy během chvilky, bez potíží s žehlením. Úspora času a energie zaručena!

Na malé plochy, které tvoří velké záhyby, jako jsou límce košil, můžete tento tip doplnit hrotem žehličky na vlasy. Rychlá oprava, která dělá zázraky. Buďte však opatrní s jemnými oděvy, jako je hedvábí, které by se měly žehlit na nejnižší možnou teplotu. Nakonec je zde také několik tipů, které usnadňují odstraňování vrásek, jako je položení oděvu na matraci a jeho srolování válečkem, odstranění vrásek párou ze sprchy nebo stříkání vody k odstranění vrásek. Se všemi těmito tipy už nebudete mít žádnou výmluvu pro nošení pomačkané košile!