Francouzi se připravují na podzimní problémy s kondenzací, protože teploty klesají. Nadšenci sdílejí tipy, jak to opravit.

Francie v současné době prochází obdobím poměrně intenzivního chladu, kdy teploty na začátku minulého týdne klesly až na -1 °C. Podzim je nyní dobře zavedený a s víkendovými dešti čelí domácnosti po celé zemi sezónní výzvě: výskytu kondenzace na oknech. Kondenzace je tvořena kapičkami vody, které se objevují, když se teplý a vlhký vzduch setká se studeným povrchem. Tento běžný problém se projevuje na oknech během chladných měsíců, protože teplý vzduch z domu přichází do styku se studenými okny.

Nejen, že to vytváří vizuální bariéru na oknech, která může zakrývat výhled, ale pokud je ponechána bez dozoru, může vést k vážnějším problémům. Pokud nejsou okna udržována, vlhkost by se mohla proměnit v plíseň, která je nebezpečná pro naši pohodu a pohodu celého domu. Plíseň může poškodit barvu nebo tapetu.

Nadšenci do čištění s tímto vědomím sdílejí své nejlepší tipy, jak se zbavit kondenzace. Mnozí souhlasí s tím, že k trvalému odstranění vlhkosti a kondenzace je zapotřebí pouze jedna jednoduchá přísada. Zatímco mnoho lidí navrhuje investovat do odvlhčovače nebo se jednoduše zbavit kondenzace, když se objeví, jeden tip se ukazuje jako velmi oblíbený. A pravděpodobně už je ve většině kuchyňských skříněk.

Dát sůl do misky a umístit ji před parapet je oblíbené řešení, a to natolik, že někteří lidé říkají: “Sůl dělá zázraky.” Jiní potvrzují: “Dejte před okno misku soli, absorbuje vlhkost,” zatímco jiní dodávají: “Sůl v misce na parapetu je levná a účinná.”

Sůl je hygroskopické činidlo, což znamená, že má schopnost absorbovat vlhkost ze vzduchu. Když je pod okno umístěna deska naplněná solí, sůl přitahuje okolní vlhkost, než se dostane ke sklu. Proto snižuje množství vlhkosti ve vzduchu v blízkosti okna, čímž snižuje pravděpodobnost tvorby kondenzátu na skle. Kondenzace se tvoří, když se vlhký vzduch dostane do kontaktu se studeným povrchem, jako je okno. Odstraněním části této vlhkosti dříve, než se dostane na studený povrch, může sůl pomoci zabránit zamlžování nebo tvorbě kapiček vody na okně.