S příchodem chladného počasí existuje zvýšené riziko tvorby plísní v našich domovech v důsledku kondenzace. Existuje však jednoduché řešení: pokojové rostliny.

Odborníci identifikovali tři oblíbené rostliny, které mohou zlepšit kvalitu vzduchu a regulovat vlhkost, což pomáhá předcházet plísním. Tyto rostliny jsou ideální pro přidání nádechu přírodní krásy do vaší koupelny a zároveň pro zlepšení kvality vzduchu.

Břečťan: Všestranný favorit

Břečťan je známý svou všestranností a schopností prospívat v různých prostředích. Je to jedna z nejjednodušších pokojových rostlin na péči a je známo, že účinně čistí vzduch. Břečťanu se daří v teplém a vlhkém prostředí, takže je ideální ke koupání. Další výhodou je, že břečťan nepotřebuje mnoho slunečního světla, takže je ideální pro místnosti bez oken. Kromě toho, že břečťan vnese do vaší koupelny zelený nádech, je také skvělý pro boj s plísněmi ve vzduchu.

Kapradina: zachycuje vlhkost

Obzvláště oblíbené jsou kapradiny a podle odborníků jsou kapradiny meče nejlepší pro snížení kondenzace. Tyto stálezelené rostliny odstraňují škodlivé toxiny ze vzduchu. Daří se jim v prostředí s vysokou vlhkostí a lze je zavěsit do sprchy, aby získaly potřebnou vlhkost. Nejen, že pomáhají předcházet plísním, ale také zanechávají pokožku jemnou a hydratovanou po parní lázni.

Pavoučí rostlina: Všestranná čistička

Pavoučí rostlina (neboli Chlorophytum comosum) je proslulá svou mrazuvzdorností a vyžaduje minimální údržbu. Je to účinná čistička vzduchu, která dokáže absorbovat škodlivé chemikálie. Pavoučí rostlina je ideální do vlhkého prostředí, jako jsou koupelny. Pavoučí rostliny můžete umístit na parapet, kde mohou využít přirozeného světla a zkrášlit prostor a zároveň pomoci zabránit růstu plísní v koupelně. Pavoučí rostliny navíc dobře snášejí nerovnoměrné zalévání, takže jsou ideální pro ty, kteří mají nabitý program.

Pokud chcete zlepšit kvalitu vzduchu a zabránit plísním ve vaší domácnosti, zkuste přidat některé z těchto pokojových rostlin do vaší koupelny. Kromě toho, že učiní vaši koupelnu přívětivější, budou také pracovat v zákulisí, aby udrželi vzduch čistý a zdravý.