Kdo říká léto a prázdniny, říká grilování! A na jídelním lístku nejsou jen špízy a klobásy. Grilované ryby také potěší chuťové buňky po celé léto. Ale jaký boj, pokud jde o čištění grilovacích roštů po vaření ryb.

Grilování je jednou z nejoblíbenějších letních pochoutek Francouzů. Je to jednoduché, chutné, snadné a rychlé na přípravu. Není nic lepšího, než se v létě bavit s přáteli a rodinou na zahradě, aniž byste trávili hodiny v kuchyni. Chcete-li letos v létě změnit merguez a hranolky, vyzkoušejte grilovanou rybu, je to lahůdka! Ale pozor, sundávání ryb z grilu může být skutečnou noční můrou.

Jaké nepříjemné překvapení, když je ryba upečená a nemůžete ji sundat z grilu, aniž byste ji rozbili. Rozlučte se s dobře prezentovaným talířem mořských plodů a přivítejte problémy s čistotou. Naštěstí existuje spolehlivý trik, jak se vyhnout tomu, abyste se ocitli v této choulostivé situaci…

Citron, aby se ryba nepřilepila na gril

Mořské plody vám umožní vařit o něco zdravější jídlo na grilu. Losos, sardinky, makrela… Budete mít z čeho vybírat. I když je grilovaná ryba vynikající, její podávání může být katastrofální. Dobrá zpráva, stačí jedna přísada, aby se zabránilo katastrofě ryb přilepených na grilu. Zde jsou pokyny:

  1. Nakrájejte plátky citronu.
  2. Umístěte je na mřížku tak, aby jimi byl gril zcela zakrytý.
  3. Položte kůži ryby na citronovou slupku dolů.
  4. Necháme vařit.

Výsledek: ryba se nelepí a je jemně ochucená citronem. Pro ještě větší chuť můžete přidat i snítku citronového tymiánu. Další výhodou a v neposlední řadě bude mnohem snazší čištění.

Dobré vědět: Abyste si usnadnili život, můžete také investovat do speciálního koše na grilování ryb, který vám umožní ryby snadno otočit, aniž byste je rozbili. Případně můžete rybu položit na naolejovaný plech a položit na gril. Takže nepodstupujete žádné riziko.