Vytahuje vaše prádlo z pračky a přesto stále zapáchá zatuchlinou? Máme pro vás řešení.

Právě jste si vyprali prádlo, ale přetrvává nepříjemný zatuchlý zápach? Není nic otravnějšího na začátek dne, než nosit svetr, který páchne zatuchlinou, i když jste ho právě vyprali. Prádlo není nutné znovu prát jiným vonným pracím prostředkem, problém tam není a nepříjemné pachy pravděpodobně zůstanou. Plíseň zapáchá na prádle ihned po vyprání, často je důsledkem nedostatečné údržby spotřebiče. Náš tip: Stroj důkladně umyjte bílým octem a spusťte prací cyklus na 90 stupňů. Tím zabráníte tomu, aby prádlo vypadlo, jako by nebylo vyprané v následujících pracích cyklech. Co ale můžete udělat pro to, abyste prádlu, které po vyprání chutná zatuchle, dodalo svěží vůni?

Není třeba investovat do aviváže se syntetickými pachy a nebezpečnými kompozicemi, ani používat éterické oleje. Řešení je mnohem jednodušší, ale také mnohem levnější a určitě ho už budete mít ve skříni. Jedná se o bílý ocet. Tento produkt, který se nyní stal nepostradatelným pro čištění, má pro prádlo řadu vlastností, včetně dezinfekce a odstranění nepříjemných pachů.

Pokud jste skeptičtí k používání bílého octa k praní utěrek a bojíte se, že po vyprání zanechá na látce nepříjemný zápach, můžete tuto myšlenku dostat z hlavy, vůně zmizí, když ji vyperete, opláchněte vodou. Jeho účinnost proti nepříjemným pachům je dechberoucí! Bude jednat dvěma způsoby:

  • Odstraněním bakterií bude bojovat proti zápachu potu, ale také proti zápachu plísní a plísní v důsledku množení plísní, pokud váš stroj nebyl dobře udržován.
  • Bojuje proti vlhkosti a plísním, které mohou zanechávat nepříjemný zápach.

Chcete-li to provést, jednoduše přidejte šálek bílého octa do koše nebo přihrádky aviváže. Při jediném praní zmizí nepříjemné pachy. A ještě jeden tip na závěr: po dokončení pracího cyklu nechte prádlo rychle uschnout. Ponechání prádla v pračce příliš dlouho po vyprání podpoří rozvoj těchto nepříjemných pachů.