Jak obnovit původní vzhled svítidel? Touto osvědčenou metodou je vybělíte a zbavíte odolných nečistot.

Při čištění oken je důležité zaměřit se nejen na čištění a leštění skla, ale také na okenní rámy a těsnění kolem nich. Koneckonců, mohou se také hromadit prach, saze a skvrny od vody. Čištění okenních rámů je však ve skutečnosti docela obtížný úkol, zejména těch bílých, kde jsou viditelné nečistoty a mají tendenci časem žloutnout.

Je tedy užitečné vědět, jak čistit bílá svítidla, aby zůstala nová a čistá po celá léta. Jednou z metod je použití směsi jedlé sody a vody. Do 1/2 litru teplé vody přidejte 6 lžic jedlé sody a dobře promíchejte. Poté do tohoto roztoku namočíme hadřík a příslušenství důkladně vyčistíme. Jedlá soda je účinná i proti těm nejodolnějším nečistotám, stejně jako bělí zabarvené rámy a obnovuje jejich původní vzhled.

Jedlá soda je všestranný čistič známý pro své mírně abrazivní, odmašťovací a deodorační vlastnosti. Ve směsi s vlažnou vodou vytváří pastu, která při tření o povrchy pomáhá rozpouštět a odstraňovat odolné nečistoty, zbytky a skvrny, aniž by došlo k poškození povrchu. Jedlá soda má navíc bělící schopnost, která pomáhá obnovit původní bělost svítidel zažloutlých časem nebo vystavením vnějším vlivům. Teplá voda naopak zesiluje účinnost jedlé sody tím, že usnadňuje její rozpouštění a pomáhá snadněji odstraňovat nečistoty. Směs jedlé sody a vlažné vody je proto ekonomickým, ekologickým a efektivním řešením pro čištění a obnovení svěžesti oken a dveří.

A pokud hledáte účinnou metodu čištění oken bez zanechání šmouh, můžete vyzkoušet tento domácí produkt. Do 1 litru horké vody přidejte 1/4 šálku leštidla do myčky. Vyčistěte okna tímto roztokem a samozřejmě je na konci osušte. Leštidlo zajišťuje čistá okna bez šmouh a šmouh. Pokud jsou okna velmi znečištěná, očistěte je nejprve vlhkým hadříkem.