Objevte tajemství ručníku měkkého jako obláček! Čeká na vás levný a přirozený tip. Zvědavý?

Pokaždé, když vylezeme ze sprchy, je prosté potěšení z měkkého, nadýchaného ručníku v kontaktu s pokožkou nesrovnatelné. Postupem času a po četných praních však naše ručníky mohou ztratit svou měkkost, stát se drsnými a méně savými. Naštěstí se znovu vynořil trik staré babičky, který slibuje zázraky. Kouzlo se děje během několika lžiček!

Tajemství spočívá v produktech, které používáte. Jedním z nejoblíbenějších produktů používaných pro domácí make-up je jedlá soda. Tento produkt je skvělý na čištění a funguje také skvěle na praní ručníků. Jedlá soda, známá také jako jedlá soda, je bílý alkalický prášek. Po staletí se používá pro různé domácí aplikace, včetně vaření a úklidu. Díky své schopnosti vyrovnávat hladinu pH je klíčovou složkou pro různé domácí make-upy.

V případě ručníků působí jedlá soda jako přírodní aviváž. Odstraňuje zbytky prádla a minerály ve vodě, které mohou způsobit, že ručníky budou drsné. Zvyšuje také účinnost pracího prostředku a zajišťuje hloubkové čištění.

Jak používat jedlou sodu, aby ručníky vypadaly jako nové?

  1. Příprava: Než začnete, ujistěte se, že je jedlá soda čerstvá. Budete potřebovat tři polévkové lžíce. Jednoduše rozpusťte 3 polévkové lžíce jedlé sody v půl sklenici vody a poté směs nalijte do přihrádky na aviváž.

  2. Praní: Nezapomeňte ručníky vždy prát alespoň na 60 stupňů Celsia, abyste odstranili bakterie, které se nahromadily na látce. Pro ručníky použijte normální prací cyklus.

  3. Oplachování: Nechte stroj dokončit cyklus jako obvykle. V tomto okamžiku si již můžete všimnout rozdílu ve struktuře vašich ručníků.

  4. Sušení: Pro dosažení nejlepšího účinku sušte ručníky pokud možno na slunci. Slunce má také bělící a dezinfekční vlastnosti. Pokud tuto možnost nemáte, bude fungovat i sušení v bubnu.

Další výhody

Kromě toho, že je jedlá soda měkká, má pro vaše ručníky další výhody:

  • Deodorant: Neutralizuje nepříjemné pachy a zanechává ručníky svěží a čisté.
  • Šetrné k životnímu prostředí a hospodárné: Ve srovnání s chemickými změkčovadly je přírodní a mnohem levnější.
  • Bezpečné pro pokožku: Bez agresivních chemikálií je méně pravděpodobné, že způsobí podráždění.