Gratinovaný dauphinois je v zimě dokonalým komfortem. Ale aby to bylo úspěšné a velmi měkké, nepřidávejte tyto přísady.

S příchodem chladného počasí v kuchyni rádi připravujeme dobré a uklidňující pokrmy. Pokud raclette, tartiflette, pizza nebo dokonce kuskus patří mezi oblíbená jídla Francouzů v této sezóně, gratinovaný dauphinois nezůstává pozadu. Tradiční jídlo, snadné na přípravu a levné, vhodné pro celou rodinu. Ale stejně musíte uspět.

Příliš mnoho lidí dělá tu chybu, že přidává trochu osobního přístupu, a výsledek není vždy na úrovni. Slavný gratinovaný brambor se ukáže být buď příliš suchý, příliš tekutý, nebo zrnitý. Tip: Pokud chcete, aby se vašemu gratinovanému dauphinois dařilo stejně jako v restauraci, postupujte podle skutečného receptu pouze se třemi ingrediencemi. Brambory samozřejmě, česnek a smetana a to je vše. Trochu soli, pepře a muškátového oříšku dle vlastního výběru.

Ve skutečném receptu není sýr, mléko ani vejce. Mezi nejčastější chyby patří přidání sýra na konec receptu. Gratinované nepochází ze sýra. Další tip: nenahrazujte smetanu mlékem, abyste pokrm odlehčili. ztratí svou měkkost. Zapomeňte také na vejce, není to kastrol!

Zde je tradiční recept na gratinované dauphinois. Vše začíná výběrem brambor. Musí být stacionární. Pokud jsou měkké, vaše gratinované maso se promění v pyré. Na výběr mohou být brambory charlotte, roseval potatoes nebo ratte potatoes. Nyní můžete přejít k přípravě receptu:

  1. Brambory nakrájejte na tenké plátky (asi 2 mm silné). Čím tenčí plátky, tím měkčí bude gratinace.
  2. Pokrm posypte máslem a stroužkem česneku.
  3. Předehřejte troubu na 150 stupňů.
  4. Brambory položte na talíř. Umístěte podložky jednu po druhé. Musí se překrývat.
  5. Smíchejte plnotučnou smetanu s prolisovaným stroužkem česneku, solí a pepřem (a volitelně muškátovým oříškem) a brambory obalte.
  6. Navrch přidejte několik vloček másla.
  7. Rozhodněte se pro pomalé vaření od 1h30 do 2h v troubě.
  8. Zkontrolujte vaření, aby vaše gratinované jídlo nevyschlo. Neváhejte jej zakrýt hliníkovou fólií, pokud příliš rychle ztmavne.

Mnohem víc než jen ochutnávat. Gratinované pokrmy Dauphinois jsou také dobrým nápadem ke svátečním pokrmům. Díky svým jednoduchým ingrediencím osloví u stolu malé i velké.