Je to to nejhorší, co můžete udělat, když jíte raclette…

Raclette sezóna je tady! Zatímco někteří si ho užívají po celý rok, raclette je nejoblíbenější na podzim a na začátku zimy. Je to také jedno z oblíbených jídel Francouzů. Oceňují jeho uklidňující stránku na podzim, kdy světlo slábne a prázdniny na konci roku jsou ještě daleko. Toto chutné a přátelské jídlo ze Švýcarska se snadno připravuje a každý ho miluje. Má však jednu zásadní nevýhodu: je mimořádně bohatá.

Možná to nevíte, ale existuje běžná chyba, kterou mnoho lidí dělá během tohoto zimního festivalu: střídají hrnce raclette s velkými sklenicemi vody! Je to lákavé, zvláště když teplo ze spotřebiče již proniklo do místnosti. Milovníci tohoto lahodného pokrmu mohou tohoto rozhodnutí litovat.

Jaký je důvod? První je způsoben povahou a složením tohoto pokrmu: raclette je kompletní jídlo. Tavené sýry, brambory, uzeniny, často doprovázené nakládanou zeleninou a jiným kořením, tvoří bohaté jídlo. Když si vychutnáte toto teplé a uklidňující jídlo, vaše chuťové buňky si zvyknou na teplo a bohaté chutě. Pití studené vody během nebo bezprostředně po raclette vytváří brutální tepelný kontrast.

Prvním důsledkem je jednoduše změna vkusu. Chuťový zážitek z dobrého raclette bude trochu zničený: místo toho, abyste se uchýlili k vodě, zvažte alternativy, které raclette lépe doplňují. Moudrou volbou může být například suché bílé víno, které se dobře hodí k bohaté chuti sýrů a uzenin. Příjemné mohou být i horké bylinné čaje nebo lehké nálevy, aniž by docházelo k nežádoucímu tepelnému kontrastu.

Ale to není vše! Pití mírné nebo studené vody během jídla, jako je raclette, má také vliv na minuty a hodiny po jídle. Tato praxe vás bude obtěžovat tím, že vytvoří pocit tíhy. Nejlepší nápoj k raclette, abyste se vyhnuli bolestem žaludku, vás překvapí. Černý čaj je nápoj, který mnozí doporučují. Hydratační, je lepší pro trávení. Po kompletním a bezbolestném raclette budete moci bezpečně jít spát. Jste připraveni pokračovat další den se zbytky sýra nebo uzenin?