Rozlučte se s těmito nezvanými návštěvníky jednou provždy přirozenou cestou!

Švábi jsou pravděpodobně jedním z nejvíce nenáviděných zvířat na planetě, mnozí se na ně nemohou ani podívat. S teplým počasím se v domě začínají objevovat první švábi.

V domácnostech jsou často odsuzovány, protože mohou přenášet mnoho bakterií a mikrobů. Mohou také kontaminovat potraviny, poškozovat různé materiály a u některých lidí způsobit alergie. A konečně, jejich vzhled a noční chování mohou způsobit psychické potíže.

Na rozdíl od toho, co si možná myslíte, existují metody, zejména přírodní, daleko od insekticidů a chemikálií, jak tento nepříjemný hmyz udržet. Pokud se jich chcete zbavit bez použití konkrétního spreje, existuje řešení, jak je nechat zmizet: citronová šťáva. Tento hmyz nesnese vůni citronové šťávy a udělá cokoli, aby se jí vyhnul. A co víc: zdá se, že jeho vůně vadí švábům, ale i mravencům.

Jak to použít? Přidejte citronovou šťávu do rozprašovače a nastříkejte místa, kde se švábi objevují. Pokud nechcete stříkat, můžete na stejná místa dát citronovou kůru a rozloučit se se šváby a mravenci. V případě napadení však zůstává nejlepším řešením k eliminaci těchto škůdců přístup, který kombinuje čištění, preventivní metody a správné ošetření. Zde je to v několika krocích.

Krok 1: Vzhledem k tomu, že prevence je nejlepším lékem, ujistěte se, že tato přátelská zvířata nepřitahujete. Po jídle dobře ukliďte a nenechávejte drobky.

Krok 2: Nedovolte, aby se odpadky hromadily. Nejen, že to odradí šváby, ale také zlepší hygienu vašeho domova. Vyhoďte je a nehromaděte je na balkoně.

Krok 3: Ujistěte se, že jste všechny potraviny, které skladujete v kuchyňských skříňkách, pevně zabalili a nezanechali žádné zbytky nebo otevřené sáčky.

Krok 4: Pokud vám zbydou nějaké zbytky, uložte je do lednice, zejména v letních měsících. Zejména ovoce a zelenina, které nejsou příliš odolné a snadno hnijí.

Krok 5: Pamatujte, že hmyz má také žízeň, takže se ujistěte, že mu nedáte šanci hydratovat. K jejich přilákání stačí jakýkoli zdroj stojaté vody, dokonce i pár kapiček.

Krok 6: Identifikujte všechny praskliny v domě a utěsněte je. Nejméně toxickým způsobem je silikon.

Krok 7: Připravte přírodní repelent smícháním citronové kůry s vodou a nastříkejte ji na místa s vysokým provozem.

Krok 8: Pokud jste ve spíži viděli šváby, vyprázdněte ji a dobře očistěte vodou, do které jste přidali trochu citronové šťávy. Poté vložte půl citronu do skříně tak, jak je. Nechte působit 2-3 dny a poté jej nahraďte novým.

Krok 9: Vytvořte domácí past na zabíjení švábů. Smíchejte jeden díl prášku kyseliny borité (najdete ho v obchodech pro kutily), jeden díl bílé mouky a jeden díl cukru. Dobře promíchejte, dokud nezískáte těsto podobné plastelíně. Umístěte kuličky této pasty do různých oblastí domu, kde jste si všimli, že se švábi často odváží. Mouka a cukr ve směsi přilákají šváby a kyselina boritá je zabije. Podobnou past můžete vyrobit i v poměru 1 díl kyseliny borité, 1 díl kakaa a 2 díly bílé mouky. Pokračujte v používání této pasti po dobu nejméně dvou týdnů, abyste se ujistili, že jsou všichni švábi pryč. VAROVÁNÍ: Uchovávejte tuto směs mimo dosah dětí a domácích zvířat, protože je velmi toxická.