Existuje velmi jednoduchý a účinný způsob, jak dokonale vyčistit sklo trouby.

Úklid domu je nezbytným úkolem pro udržení správných hygienických podmínek. Obzvláště důležité je věnovat pozornost důkladnému úklidu kuchyně, která je často nejšpinavější místností. Zásadní je zejména čistota trouby, ať už je tradiční nebo mikrovlnná. Zde se hromadí nečistoty a zbytky jídla, a to jak na vnitřních stěnách, tak na skle.

Existuje několik účinných metod čištění spotřebiče, ale existuje účinná a rychlá metoda čištění skla trouby během několika minut. Funguje, pokud je vaše trouba vybavena sklem (ať už se jedná o tradiční model nebo mikrovlnnou troubu). Nejprve vezměte misku a naplňte ji horkou vodou. Poté do něj ponořte tabletu do myčky (ujistěte se, že neobsahuje plasty) a nechte ji několik sekund nasáknout. Vyjměte ji z vody, než změkne.

Jakmile je tableta navlhčená a změkčená, použijte ji k vydrhnutí skleněného povrchu trouby, jako byste prováděli peeling. Sklenici dobře otřete tabletou, která na povrchu zanechá jakýsi čisticí vosk. Až budete hotovi, jednoduše vezměte hadřík z mikrovlákna, navlhčete jej a vše otřete.

Je to snadno implementovatelná metoda a velmi účinná. Tablety do myčky mají silnou odmašťovací schopnost, takže jsou ideální pro tento typ čištění. Tento hrot můžete také použít k čištění celého povrchu trouby. Pomocí této metody můžete snadno odstranit skvrny a zbytky jídla.

Pokud naopak dvířka trouby nejsou vyrobena ze skla, nedoporučuje se tuto metodu používat, protože riskujete jejich poškrábání. V tomto případě je účinnějším řešením vzít šálek vody, přidat trochu soli a jedlé sody, aby se vytvořila speciální čisticí pasta. Poté naneste tuto pastu houbičkou na povrch trouby, nechte několik minut působit a poté opláchněte. Vaše trouba bude zářit a všechny nepříjemné pachy budou absorbovány.