Ve vaření je jedna přísada, kterou švábi nenávidí. Pokud jej umístíte na strategická místa, kudy tito škůdci procházejí, účinně je odeženete!

Švábi jsou jedním z nejnechutnějších druhů hmyzu. Čím vyšší je teplota, tím častější je jejich výskyt. Než se ale vrhnete na postříkání celého domu insekticidy, u kterých nevíte, zda budou mít požadovaný účinek, existuje jednodušší a přirozenější řešení!

První otázka: odkud se tito švábi berou a jak se dostávají do našich domovů, když zavíráme okna, balkonové dveře a často stříkáme různé chemikálie do koupelny? Švábi mají preferovaný průchod, suterén a potrubí tohoto suterénu jsou jich plné.

A v koupelně tyto trubky obvykle končí ve sprchovém odtoku. Hlavní funkcí podlahové vpusti je vypouštění použité vody. Slouží však také k tomu, aby se zabránilo nepříjemným pachům vycházejícím z výfuku: vždy udržuje hladinu vody, která zabraňuje kontaktu zatuchlého vzduchu obsaženého v potrubí se vzduchem v koupelně, je to jakýsi nárazník. V koupelně jsou tedy tři trubky patřící ke sprše/vaně, umyvadlu a pračce připojeny k sifonu sprchy nebo vany.

Chcete-li se švábů zbavit, nalijte lžíci velmi pálivé chilli papričky (chilli papričky, kajenského pepře nebo jakékoli chilli papričky, kterou najdete) a trochu vody do umyvadla a vany. Chilli paprička je přírodní repelent pro šváby. Tam, kde to posypete, už neprojdou. Tekutý roztok můžete připravit také smícháním chilli papričky se stroužkem česneku, cibulí a vodou a přivedením k varu. Poté nastříkejte místa, kudy hmyz prochází: kolem soklových lišt, větracích otvorů, umyvadel, van a dalších míst, kde procházejí potrubí a elektrické kabely.

Švábi přenášejí nemoci, když se pohybují mezi kanalizací, odpadkovými koši a našimi domovy a přinášejí s sebou bakterie, parazity a další patogeny. Jejich průchod po potravinách, náčiní nebo kuchyňských površích je může kontaminovat. Kromě toho jejich trus, neopreny a mrtvoly uvolňují alergeny, které mohou u některých lidí způsobit alergické reakce, astma nebo jiné dýchací potíže. V neposlední řadě mohou také způsobit škody na majetku okusováním různých materiálů. Z těchto důvodů je zásadní předcházet a eliminovat jakékoli zamoření šváby, aby byl zajištěn zdravý domov.