Toaletu můžete velmi snadno dezinfikovat velmi jednoduchou přísadou z vaší kuchyně. Zde je návod, jak na to.

Toaleta je jedním z největších hnízd bakterií v domě a její údržba by neměla být zanedbávána. Problém je v tom, že úklid koupelen může být časově náročný. V mnoha domácnostech lidé nakonec používají agresivní chemikálie, které mohou být účinné, ale často škodlivé pro zdraví a životní prostředí.

Proto stojí za to vyzkoušet účinné, ale také ekologické alternativy čištění toalet. Tip na čištění, který naše babičky používají již velmi dlouho, se může na první pohled zdát bláznivý: vložte stroužek česneku do záchodu.

Česnek má mnoho prokázaných blahodárných účinků. Je přirozeně antiseptický a snižuje zánět. Česnek také obsahuje sloučeninu zvanou alicin. Allicin je známý svými antiseptickými a antimikrobiálními vlastnostmi. Účinně bojuje proti bakteriím, plísním a některým parazitům. Při umístění na toaletu může allicin pomoci snížit škodlivé mikroorganismy, přispět k přirozené dezinfekci a hygieničtějšímu prostředí. Zde je návod, jak to udělat:

1. Oloupejte stroužek česneku a vložte ho do toalety. Doporučuje se to dělat večer, aby česnek mohl kouzlit celou noc, kdy nikdo nepoužívá koupelnu.

2. Když se druhý den ráno probudíte, spláchněte záchod.

3. Opakujte alespoň dvakrát týdně.

 

Česnekový bylinkový čaj si můžete připravit také tak, že uvaříte 2,5 dl vody se třemi oloupanými a nasekanými stroužky česneku. Nechte česnek namočený ve vroucí vodě asi 10 minut, aby uvolnil své aroma a blahodárné vlastnosti. Poté vyjměte stroužky česneku a nechte čaj vychladnout na pokojovou teplotu. Jakmile čaj vychladne, nalijte ho přes noc do toalety. Tato nekonvenční metoda se někdy používá jako domácí prostředek k čištění a deodorizaci toalet s využitím přirozených antibakteriálních a antiseptických vlastností česneku. Přestože má česnek antibakteriální vlastnosti, tento domácí roztok není náhradou komerčních dezinfekčních prostředků pro hloubkovou dezinfekci, zejména v situacích, které vyžadují přísnou sterilizaci.