Tato zařízení jsou skutečnými upíry pro váš domov: absorbují elektřinu a baví se s ní. Pro jejich energii. Účet je pro vás. Je čas to změnit.

Tváří v tvář vyhlídce na vysoké účty za energie tuto zimu se mnoho domácností snaží snížit svou spotřebu elektřiny. Odborníci tvrdí, že nejjednodušší způsob, jak snížit svůj účet, je vypnout některé elektrické spotřebiče.

Nedávná studie webu QuoteZone ukázala, že 23 % spotřeby elektřiny v domácnostech se vyplýtvá v energeticky nejnáročnějších spotřebičích. Jedná se o “upírská” zařízení, která spotřebovávají téměř čtvrtinu vaší elektřiny. Pokud je necháte v pohotovostním režimu, budou pokračovat ve spotřebě, i když je nepoužíváte. Nejjednodušší způsob, jak snížit spotřebu energie a ušetřit peníze, je odpojit tato zařízení. Zde je seznam.

  1. Videoherní konzole: Ponechání konzole v pohotovostním režimu po dobu jednoho roku vás bude stát 31,61 EUR, podle Bristol Live. Moderní konzole jsou mnohem výkonnější než dříve a spotřebovávají hodně energie, protože zůstávají připojeny k internetu i v režimu spánku.

  2. Stolní počítač: Mnozí nyní pracují z domova, a proto většinu dne používají počítač, což výrazně zvyšuje jejich účty za elektřinu. Pokud necháte počítač v pohotovostním režimu, zvýší se váš roční účet o 15,38 EUR.

  3. Notebook: Roční pohotovostní cena notebooku je 11.96 €. Výhodou je, že jej můžete odpojit, jakmile je nabitý, místo abyste jej nechali celý den spotřebovávat elektřinu. I když jsou vypnuté a nabité, spotřebovávají elektřinu. Je proto vhodnější je zcela odpojit, zejména v noci.

  4. Chytré reproduktory: V pohotovostním režimu spotřebujte 3 W za hodinu. Obvykle se používají několik hodin denně, ale pokud zůstanou připojeni po celý rok, přidají k vašemu ročnímu účtu 8,55 €.

  5. TV : Roční pohotovostní náklady na televizor jsou 6.55 €, toto číslo se může zvýšit, pokud máte TV-Box. Televizory již nyní patří mezi energeticky nejnáročnější zařízení, takže je nezapomeňte vypnout, když je nepoužíváte.

  6. Tiskárny: s dematerializací se denně používají stále méně. Často však zůstávají v pohotovostním režimu po celý rok, což stojí 1,42 EUR ročně. Není obrovská, ale i tak je fajn ji mít.

  7. Sušičky: patří mezi spotřebiče, které spotřebovávají nejvíce energie, stojí 1,38 € za cyklus. Pokud je necháte v pohotovostním režimu, zvýší se vaše roční účty o 7,41 €.