Při pocení se na polštářích objevují žluté skvrny. Je důležité je umýt, aby se zabránilo rozvoji bakterií.

Zažloutlé polštáře jsou často výsledkem nahromadění potu, tělesných olejů a dalších nečistot v průběhu času. Odložení praní polštářů může vést k růstu bakterií a dokonce i k růstu plísní, pokud nejsou důkladně vyčištěny. Ačkoli se praní zažloutlých polštářů může zdát jako obtížný nebo dokonce nemožný úkol, existují jednoduché techniky s přísadami, které se v našich domovech snadno nacházejí.

S několika přírodními ingrediencemi a několika praktickými tipy udržíte své polštáře opět svěží a čisté. To je případ například vápna. Trik je jednoduchý: vymačkejte dva soubory na žluté skvrny a poté je důkladně vyperte v pračce na 90 stupňů. Kyselost citronu pomůže vybělit polštář. Jediné, co musíte udělat, je jemně potřít skvrny na polštáři citronovou šťávou. Nechte 30 minut působit a poté vložte do pračky. Dobré vědět, že můžete také potřít limetkovou šťávou žluté skvrny matrace.

Pokud nemáte limetky, nahraďte je bílým octem. Při praní polštářů v pračce přidejte tři šálky bílého octa, abyste získali svěží povrch bez skvrn. Kyselost bílého octa může pomoci odstranit žluté skvrny. Bílý ocet a vápno jsou levná řešení, jak tyto nevzhledné skvrny snadno odstranit.

Další tipy vám pomohou vyhnout se zcela zažloutlým polštářům a jejich příliš časté výměně:

  • Perte je jednou za měsíc, abyste se vyhnuli připečeným skvrnám.
  • Když je dáváte do auta, vždy zvolte 90stupňový program. To pomůže odstranit všechny bakterie způsobené potem.
  • Skvrny vydrhněte mýdlovou vodou a namočte polštáře přes noc. To umožní, aby čisticí prostředky měly maximální účinek na odstranění nejodolnějších skvrn.

S těmito tipy budete moci efektivně vyčistit své zažloutlé polštáře pomocí přírodních ingrediencí. Tento proces lze opakovat každý měsíc, aby byla zachována svěžest vašich polštářů, a nemuseli jste je tedy nosit do čistírny nebo je příliš často měnit. Péče o polštáře je zásadní pro prevenci rozvoje bakterií a roztočů.