K hubení štěnic nemusíte používat chemikálie. Tento prášek, který používají chovatelé kuřat, je stejně účinný a mnohem levnější.

Štěnice jsou letos na podzim strachem mnoha Francouzů. Tato psychóza je pochopitelná, protože zamoření těmito malými tvory může během několika týdnů proměnit váš každodenní život ve skutečnou noční můru. Naštěstí existují řešení, jak je odradit.

Když tito nežádoucí vetřelci napadnou vaši postel, obvyklá řešení jsou omezující nebo drahá: čištění všech tkanin při vysokých teplotách, použití vaporizérů nebo kontaktování odborníka, což jsou všechno možnosti, které mohou být obtížně dostupné.

Existuje však zázračný produkt, který na naší venkově často používají chovatelé kuřat a který by mohl vyřešit váš problém: křemelina, přírodní insekticid. Ale pozor, existuje tajemství, které spočívá v přesném výběru křemeliny. Ve skutečnosti existují dva typy:

  • Kalcinovaná křemelina,
  • Nekalcinovaná křemelina, nazývaná amorfní.

Vyberte si nekalcinovanou verzi, nazývanou také amorfní, protože je méně toxická. Kromě toho se rozhodněte pro verzi ve spreji, takže její použití je praktičtější. Jediné, co musíte udělat, je nastříkat křemelinu do vašich místností pomocí spreje.

Jak křemelina působí na odvrácení pohromy štěnic? Křemelina poslouží jako skutečná léčivá léčba. Zaútočí na voskový film, který chrání štěnici, jako břitva. Pak se dehydratuje a zemře. Proces je trochu pomalý, ale neuvěřitelně účinný. Jedinou podmínkou je dobře postřik křemeliny.

Nezapomeňte na těžko přístupné rohy, abyste zabránili hnízdění malých tvorů: soklové lišty, štěrbiny, rohy, nábytek… Můžete jej také umístit do průchozích míst štěnic, například kolem nohou postele . Nakonec ji někteří položí přímo na matraci. Buďte opatrní, neměli byste jej požívat ani vdechovat, protože může způsobit kožní propuknutí a podráždění dýchacích cest. Pokud ji položíte na matraci, budete to muset udělat v potahu proti štěnicím, který odfiltruje jemné částice křemeliny.