Není nic lepšího než polévka na zahřátí a zimní předělání… Tento je obzvláště jednoduchý na přípravu a slibuje mnoho chutí.

V zimě není nic lepšího než uklidňující požitek z teplé, krémové polévky. Díky omezenému seznamu ingrediencí a jednoduché přípravě je polévka přístupná všem, dokonce i těm nejzkušenějším kuchařům. Není třeba dlouhého nákupního seznamu, nejjednodušší polévky jsou často nejlepší, jako je ta, kterou připravil britský šéfkuchař James Martin. Brambory, pórek a to je skoro vše!

S pouhými pěti ingrediencemi je tato polévka ideální volbou pro ty, kteří chtějí připravit chutné jídlo během několika minut. Pórek se svou jemnou a mírně nasládlou chutí se dokonale hodí k moučnější struktuře brambor. Toto párování, dušené ve směsi mléka a smetany, se promění v krémový a vydatný pokrm, který se snadno připravuje a je ideální pro zahřátí.

Zde jsou ingredience na tuto bramborovou a pórkovou polévku: 300 gramů brambor, dva pórky na nakrájení na kousky, 500 mililitrů mléka, 100 mililitrů crème fraîche, trocha soli a pepře podle chuti. Na ozdobu a další zjemnění chuti můžete dodat také strouhaný sýr, pokapaný olejem a crème fraîche.

Příprava této polévky začíná důkladným očištěním brambor pod studenou vodou. Po oloupání je nakrájejte na stejně velké kousky, abyste zajistili rovnoměrné vaření. Současně je třeba pórek omýt a nakrájet na plátky, přičemž dbejte na to, aby byla použita pouze bílá, masitá, nejjemnější a nejchutnější část, zatímco zelené části by měly být zlikvidovány. Můžete je rozbalit nebo uložit na další recept na vývar.

Jakmile je zelenina hotová, přidejte ji do velkého hrnce s mlékem a crème fraîche. Tato směs se poté přivede k varu a poté se vaří šest až osm minut. Tento krok je zásadní pro to, aby se chutě rozpustily a zelenina změkla.

Po uvaření je dalším krokem promíchání všeho dohromady, abyste získali hladkou a homogenní konzistenci. Pro tento úkol je ideální ponorný mixér, který vám umožní proměnit kousky zeleniny v sametovou a krémovou polévku, ale postačí i klasický mixér. A je to připraveno! Můžete přidat ještě více chutí, například strouhaným sýrem, pokapáním olivovým olejem nebo několika kousky čistého pórku, abyste zjemnili prezentaci vaší drahocenné polévky.

K podávání se doporučuje polévku doplnit rozdrobeným stiltonem, modrým sýrem, který dodává chuti nádech bohatosti a hloubky. Můžete také přidat kapku smetany, kapku oleje a pár kousků pórku pro rafinovanou prezentaci a extra chuť. Krémová textura této polévky, bohatá chuť a schopnost zahřát i ty nejchladnější dny z ní činí ideální volbu pro rodinnou večeři nebo uklidňující sólo jídlo uprostřed zimy.