Delší skladování banánů je opravdová výzva… Až na tuto radu.

Za pouhých pár centů za kus je banán levným a výživným ovocem. Byla by opravdu škoda se bez něj obejít! Jediný problém: mají tendenci během krátké doby zčernat a změknout, což je odsoudí k tomu, aby skončily v koši nebo se přeměnily na lahodný banánový chléb, poslední, ale velmi kalorický tip, který jim dává druhý život.

Proč ale banány tak rychle zčernají? Stejně jako jablka a kiwi jsou banány takzvaným “klimakterickým” ovocem. To znamená, že po sklizni dále dozrávají díky ethylenu, který po sklizni uvolňují. Aby vaše banány předčasně neskončily ve smutném stavu, musíte se pokusit zpomalit produkci tohoto plynu. Klasické tipy, jako je výběr banánů, které nejsou příliš zralé nebo ještě zelené, a jejich skladování při pokojové teplotě místo ukládání do lednice, jsou všem dobře známé.

Existuje také překvapivě jednoduchý a levný způsob, jak prodloužit životnost vašich banánů, což vám umožní skladovat je 10-15 dní. Až se vrátíte domů z nákupu, vezměte sklenici vody a namočte do ní stonky banánů, ujistěte se, že je držíte vzhůru nohama, vzhůru nohama. A to je vše! Výsledek je překvapivý: o deset dní později budou banány zralé a budou mít samozřejmě hnědé skvrny, ale nebudou měkké ani úplně černé.

Jak ukazuje toto video TikTok, vložením stonků do vody je možné zpomalit proces zrání plodů snížením množství ethylenu, který emitují. Uživatelé sdílejí i další metodu založenou na stejném principu: zpomalit produkci etylenu banánů, a tím zabránit jejich předčasnému zčernání. Jednoduše zabalte banánové stonky do hliníkové fólie nebo plastové fólie.