Jednoduché gesto vám umožní dosáhnout velkých úspor po celý rok.

Vzhledem k tomu, že ceny plynu a elektřiny prudce rostou, je vítáno každé malé gesto, které může pomoci snížit váš účet. Když opouštíte místnost, zhasněte světlo, snižte teplotu o jeden stupeň, přikryjte hrnec, umyjte si ruce ve studené vodě… Jste si dobře vědomi těchto akcí a mnozí z nás je praktikují každý den, aby ušetřili peníze.

Dobrá zpráva, máme pro vás nový málo známý tip na omezení spotřeby. Zásobník teplé vody je jedním ze zařízení, která v domácnosti spotřebovávají nejvíce energie. To představuje asi 11 % francouzské spotřeby, tedy v průměru 295,90 eur ročně na domácnost podle ADEME (Agentura pro životní prostředí a energetický management).

Pokud ji můžete během dovolené zkrátit nebo zkrátit dobu sprchování, abyste ušetřili pár eur na spotřebě vany, je jiná metoda mnohem efektivnější a ušetří vám peníze po celý rok. Obecně platí, že když je nainstalován zásobník teplé vody, je nastaven na 55-60 stupňů. ADEME doporučuje snížit tuto teplotu pouze o 5 stupňů a nastavit ohřívač vody mezi 50 a 55 °C.

Při této teplotě máte zaručenou velmi teplou vodu pro sprchování a mytí nádobí, omezujete riziko popálení a neohrožujete své zdraví. Při této teplotě je ve skutečnosti riziko množení bakterií vyloučeno. Dávejte pozor, abyste nenastavili teplotu pod 40/50 stupňů, protože by se ve vodě mohly vyvinout bakterie zvané legionella.

Nastavení je velmi jednoduché a lze jej u většiny modelů provést přímo z vnějšku zařízení, pomocí číselníku nebo digitálního rozhraní. Pokud je vaše akvárium starší, budete muset pro nastavení termostatu odstranit bezpečnostní kryt. Uplatněním tohoto zlatého pravidla při seřizování vaší konvice odhaduje Ademe průměrnou úsporu 31 € ročně.