Tato metoda usnadní čištění tím, že se během okamžiku zbaví mastnoty.

Kuchyně je jednou z oblíbených místností Francouzů, s výjimkou úklidu, který se může proměnit ve skutečnou povinnost. Sifon, dřez, kávovar, myčka, lednička, pracovní deska… Existuje nespočet míst, která podporují hromadění nečistot, nepříjemných pachů a bakterií. Mezi tím vším vyniká jedna oblast kuchyně, zejména proto, že se na ni (příliš) často zapomíná, když je čas začít s velkým úklidem.

Toto je digestoř. Je nezbytný pro zachycení pachů a mastnoty, má tendenci hromadit velké množství nečistot. Pokud není digestoř pravidelně čištěna, prach a mastnota vše ucpávají a mění digestoř v pole bakterií. Čištění se stává skutečnou noční můrou a mastnota se velmi obtížně odstraňuje… Pokud jde o výměnu filtru, velmi často odkazujeme na řecké mřížky.

Kdy je nezbytné zařízení vyčistit? Aby digestoř fungovala efektivně, musí být pravidelně čištěna. V ideálním případě se doporučuje měsíční čištění. Jak ale poznáte, že je čas se tím zabývat do hloubky? Zde je jednoduchý tip: vezměte list papíru a položte jej na mřížky odsavače par. Pokud fólie zůstane na svém místě, digestoř funguje správně. Pokud naopak papír spadne, je to známka toho, že je třeba digestoř vyčistit, protože její sací kapacita je snížena.

Jakmile zkontrolujete sací výkon odsavače par, budete stále potřebovat vědět, jak jej správně vyčistit. Zde je babiččin tip, jak si tento obávaný úkol výrazně usnadnit. Začněte tím, že pod digestoří zahřejete hrnec s vodou a citronovou šťávou asi deset minut. Vodní pára z citronu pomůže rozpustit zbytky a mastnotu, která se nahromadila v roštech a filtrech digestoře.

Poté vyjměte síta a filtry pro konečné čištění. Smíchejte několik kapek mycího prostředku na mytí nádobí v horké vodě a poté touto směsí namočte hadřík. Pomocí tohoto hadříku vydrhněte rošty a filtry. Jeden krok by měl stačit. Díky působení citronu by mastnota měla zmizet jako mávnutím kouzelného proutku a vy se nebudete muset intenzivně třít. Nakonec pomocí citronové vody odmastěte vnější stranu digestoře hadříkem z mikrovlákna. Nakonec otřete kapotu čistým suchým hadříkem, aby nezanechávala stopy.