V zimě je normální, že se na stěnách objevují plísně. Tohoto nezvaného hosta lze díky tomuto kouzelnému produktu snadno odstranit.

Vlhkost je v zimě v našich interiérech skutečným morem. S tímto problémem se potýká mnoho francouzských domů. Možná jste jedním z nich. V ideálním případě by se relativní vlhkost ve vaší domácnosti měla pohybovat mezi 40 % a 60 % při 20 °C. Pokud je vyšší, vzduch je příliš vlhký.

Výsledek: kondenzace na oknech, ale také výskyt malých, nevzhledných černých skvrn na stěnách a stropu. Postupně se objevuje plíseň a stává se stále impozantnější. Jsou nevzhledné a zapáchající, mohou také způsobit zdravotní problémy, jako jsou alergie, dýchací potíže atd.

Ale nebojte se, pokud na stěnách uvidíte malé černé skvrny. Plíseň je zdravotně nezávadná, pokud je přítomna v malém množství. Jakmile je tedy uvidíte na svých zdech nebo ucítíte silný zápach vlhkosti ve svém domě, vezměte věci do vlastních rukou!

Jako prevenci, abyste se vyhnuli příliš vlhkému domu, potřebujete dobré větrání v koupelnách (koupelna a kuchyň), ale také větrat denně, v létě i v zimě, po dobu 15 minut. Pokud to nestačí, můžete investovat do odvlhčovače. Nakonec, pokud se objeví černé stopy plísní, bude nutné stěny ošetřit a vyčistit.

Nebojte se, bělidla nebo škodlivé produkty prodávané v supermarketech nejsou jediným řešením, které máte k dispozici. Existují přírodní a bezpečné produkty. Můžete například použít jedlou sodu. Tento produkt má mnoho výhod. Přírodní a ekonomický, absorbuje vlhkost, odstraňuje skvrny a má vynikající deodorační vlastnosti pro odstranění přetrvávajících zatuchlých pachů.

Chcete-li jej použít, jednoduše smíchejte lžíci jedlé sody a 250 ml vody v rozprašovači. Dobře promíchejte a nastříkejte směs na plesnivé stěny. Nechte působit 15 minut a před opláchnutím vydrhněte houbičkou. Pokud jsou malé skvrny odolné, opakujte operaci.