Pokud tuto květinu zasadíte nyní, budete mít květinovou zahradu po celou zimu.

Mezi chladem, deštěm nebo mrazem není snadné mít květinovou zahradu v zimě, ale není to nemožné. Existují květiny, které se nebojí chladu a mrazu, které mohou kvést i pod sněhem a odolávat teplotám až minus 10 stupňů. Dost na to, aby vaše zahrada tuto zimu nevypadala ponuře.

Pro okázalou zahradu po celou zimu stačí vybrat ty správné květiny, kterým se daří v chladném počasí a kvetou od prosince do jara, ale především si nenechte ujít ten správný čas na výsadbu a péči o ně. Mezi těmito květinami je vítán keř vilínu, který nabídne vaší zahradě docela slunné a barevné květy po celou zimu.

Chcete-li úspěšně zasadit, zde je několik cenných pokynů:

  • Nejlepším obdobím pro výsadbu je podzim, přibližně od poloviny do konce října, nebo dokonce listopadu, po opadu listů.
  • Jako přípravu je užitečné kořeny před výsadbou dobře namočit.
  • Vykopejte jamku asi dvakrát širší než kořenový bal a půdu dobře prokypřete. Do vykopané půdy přimíchejte kompost nebo organické hnojivo, abyste zlepšili kvalitu půdy, a nainstalujte keř.
  • Vilínům se nejlépe daří na částečně zastíněném až slunném stanovišti s dobře propustnou půdou.
  • Ujistěte se, že je místo chráněno před silným větrem.

Vilíny jsou poměrně nenáročné na péči, ale potřebují dobrou přípravu a péči, aby se jim dařilo. Ujistěte se, že je řádně zaléváte, dokud se dobře nezakoření, a mulčujte půdu, abyste udrželi vlhkost a odstranili plevel. Pokud se budete řídit těmito radami, vaše zahrada bude dobře kvést po celou zimu a v polovině února vám nabídne krásné barvy.

Pokud chcete potěšení zpestřit, existují další pěkné zimní květiny, jako je čemeřice nazývaná také vánoční růže, zimní jasmín, sněženky, brambořík, brambořík, kosatec, plamének, zimolez keřový atd. Zkrátka máte z čeho vybírat!