Váš chléb tak zůstane křupavý a s měkkou střídkou.

Chléb je součástí francouzského dědictví. Každý má svou oblíbenou pečivo nebo chléb, více či méně uvařený, ale vždy křupavý a se strouhankou, která je co nejměkčí. S rostoucími cenami a potřebou bojovat proti plýtvání potravinami se však skladování chleba stalo v mnoha domácnostech velkou výzvou. Jedním z řešení je samozřejmě jeho zmrazení. Buďte opatrní, toto gesto není tak triviální a vyžaduje určitá opatření, aby chléb zůstal čerstvý a chutný, ale také bez zdravotních rizik. Můžete jej skladovat až 6 měsíců. Níže uvedené tipy mohou také pomoci udržet chléb déle čerstvý, ale jsou zvláště dobré, pokud chléb zmrazujete.

První tip: nezapomeňte chléb zabalit. Pokud máte ve zvyku rozkrojit bagetu na polovinu a dát ji do mrazáku, je to chyba, která může mít následky na vašem zdraví. Bakterie v mrazáku, například na stěnách, by se mohly usadit na chlebu a způsobit vám nevolnost.

Řešení je jednoduché. Po nakrájení chleba vložte do mrazicího sáčku, vzduchotěsné krabice nebo zabalte do igelitu. Při zavírání obalu se ujistěte, že vytlačíte co nejvíce vzduchu. Dodržení tohoto kroku má dvě další výhody. Tím zabráníte tomu, aby váš chléb absorboval všechny nepříjemné pachy přítomné ve vašem spotřebiči, a proto chutnal špatně, ale také zabráníte jeho vysychání.

Aby chléb zůstal v mrazáku měkký až 6 měsíců, je také důležité ho vložit, když je ještě čerstvý, ale ne příliš studený. Pokud jste si ho právě koupili a je ještě teplý, počkejte, až vychladne, než zmrazíte. Pokud jde o teplotu mrazničky, ujistěte se, že je nastavena na minimální teplotu -18 °C. Nakonec je třeba dodržovat důležité pravidlo: nikdy nezmrazujte chléb, který již byl rozmrazen. Nezapamatování nic nestojí!

Chcete nyní svůj chléb rozmrazit nebo uchovat déle čerstvý? Existují tři řešení: pod širým nebem, v troubě nebo v toustovači. Ideální je vyndat ho večer předem, nebo hodinu před konzumací, zabalit do utěrky a nechat rozmrazit při pokojové teplotě. Pokud ho zapomenete vyjmout z trouby, stačí ho rozmrazit v troubě po dobu 5 minut na 200 stupňů nebo v toustovači.