Náš dřez používáme každý den a časem může ztratit svůj lesk. Proto je důležité vědět, jak čistit nerezový dřez. Pokud jej řádně nevyčistíte, vytvoří se usazeniny vodního kamene, skvrny od vody a zbytky mýdla. Naštěstí, pokud nechcete drhnout tvrdě, existuje rychlý a snadný způsob, jak obnovit lesk vašeho nerezového dřezu. Budete potřebovat jen pár domácích potřeb, které už pravděpodobně máte doma. Chcete-li, aby váš dřez vypadal stejně lesklý jako první den, postupujte takto:

Krok 1: Vyprázdněte a opláchněte Za prvé, dřez nemůžete vyčistit, pokud je plný šálků a talířů. Vyprázdněte jej, odstraňte všechny zbytky jídla a rychle jej opláchněte, abyste odstranili viditelné skvrny.

Krok 2: Vydrhněte mýdlem K počátečnímu čištění použijte několik kapek saponátu na nádobí a neabrazivní houbu. Nezapomeňte vyčistit celý povrch dřezu, včetně boků a kolem odtoku. Rychle také vyčistěte kohoutek. Poté opláchněte.

Krok 3: Naneste jedlou sodu Dokud je dřez ještě vlhký, posypte ho jedlou sodou. Je to vynikající čistič, který ničí nečistoty a mastnotu, aniž by poškodil nerezovou ocel.

Krok 4: Vydrhněte Pomocí houby otřete jedlou sodu ve směru ocelového zrna. Zrnka by měla být viditelná pouhým okem a můžete je cítit, i když po nich přejedete rukou.

Krok 5: Postříkejte octem Pro hlubší čištění nastříkejte jedlou sodu destilovaným bílým octem. Tím dojde k šumivé chemické reakci, která skvrny rozpustí. Pokud nemáte ocet, můžete použít i citron. Citron rozkrojte na polovinu, navrch přidejte jedlou sodu a potřete zrny. Citronová šťáva, stejně jako ocet, je účinná při odstraňování usazenin vodního kamene. Poté opláchněte.

Krok 6: Vysušte a vyleštěte Po odstranění všech skvrn dřez důkladně osušte hadříkem z mikrovlákna. To je nezbytné, aby se zabránilo tvorbě nových skvrn od vody. Chcete-li, aby se váš dřez leskl, naneste několik kapek olivového oleje na hadřík z mikrovlákna a otřete jej na písek. Otřete přebytečný olej a voila!